Зловмисники на дорогах (поради таксистам)

Може так статися, що у вашому автомобілі вже побували зловмисники. Не сідайте в авто, бо можете знищити відбитки пальців та інші сліди, залишені злочинцями. Охороняйте машину по змозі і негайно телефонуйте в міліцію. Навіть п’ять хвилин зволікання значно знижує можливість затримання злодіїв. Чекаючи оперативну групу, пошукайте свідків, які бачили злочинців.

Якщо ви часом підвозите незнайомих людей або берете пасажирів, займаючись приватним “візництвом”, “таксуванням”, будьте вельми обережні з молодиками, які галасують на дорозі, — вони становлять більшість дорожніх “гангстерів”. Мабуть, це саме той випадок, коли треба твердо визначитися, що важливіше: власне життя чи зайва копійка. І взагалі намагайтеся в темний час доби не перевозити незнайомих людей, тим більше, якщо ви в машині самі. Ну, а якщо вже зупинилися, розмовляйте через ледь прочинене вікно, не заглушуючи двигуна, не вимикаючи передачу, щоб у разі чого могли негайно втекти. Якщо вже вирішили когось підвезти, то принаймні не змінюйте на прохання пасажира обумовленого раніше маршруту руху і не зупиняйтеся в безлюдному, глухому місці — саме там, де пасажир просить. Під будь-яким приводом краще проїхати ще метрів сто-двісті.

У кожному місті є райони, куди їздити небезпечно, їх потрібно знати і по змозі уникати, особливо після 20-ї години, коли ступінь ризику зростає. Радимо не підвозити компанії п’яних чоловіків і людей, які відразу ж здалися вам неприємними. Особливо будьте обережні біля барів, ресторанів, забігайлівок і на безлюдній дорозі за містом. Звертайте увагу на одяг пасажирів: чи не відстовбурчується він, приховуючи обріз рушниці. Якщо пасажир один, тоді запропонуйте йому сісти на переднє сидіння — так важче непомітно напасти на водія. Постійно тримайте під контролем поведінку тих, хто сидить позаду. Прислухайтеся до їхньої бесіди — не виключено, що на вас готується замах. Якщо ці підозри підтвердяться, негайно під будь-яким приводом зупиніть машину, вистрибніть з неї і тікайте.

Знаєте, як відбувається напад? Досить просто. Вам мовчки приставлять до боку ніж або накинуть зашморг на шию. А потім брутально звелять їхати, куди скажуть нападники. Проте найчастіше ножем не лякають, а відразу б’ють у шию чи груди. Потім викидають тіло на проїжджу частину і тікають. Зброєю злочинців часто бувають сокира або пляшка, застосовують вони і сльозоточивий газ. Тому, якщо ви часто возите сторонніх людей, є сенс обладнати своє сидіння підголівником, а зразу за ним покласти велику картонну коробку. Усе це перешкоджатиме діям злочинців. Та найліпше відокремитися від пасажирів, які сидять позаду, металевою сіткою або стінкою з оргскла, як це вже роблять у Прибалтиці. Деякі водії таксі і власники особистих автомобілів, які возять пасажирів у вільний від роботи час, мають під рукою про всяк випадок аерозольний балончик “Дихлофосу” або “Хлорофосу”. З позиції необхідної оборони це слід вважати припустимим.

Передбачте, щоб у вас були напохваті не заборонені законом засоби оборони, які не викликають підозри. Продумайте варіанти своїх дій у разі нападу на вас у машині або біля неї: що треба буде сказати і зробити, щоб уникнути насильства, як відволікти увагу злочинця, звільнитися і контратакувати. Наприклад, якщо різко загальмувати — пасажир удариться об вітрове скло праворуч або вилетить разом із ним. Чи то врізатися у стовп — у разі, якщо ви відчули на власній шиї зашморг. І все ж намагайтеся вирішити ситуацію мирним шляхом. Може, при реальних погрозах, пов’язаних із спробою заволодіти вашою машиною, все-таки краще підкоритися? Життя дорожче!

Автор: Віктор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *