З чого почати ремонт у ванній кімнаті. План ремонтних робіт

Ванна кімната є одним з особливих приміщень у вашій квартирі, і до її ремонту слід підходити з особливою увагою. Адже саме тут у великих кількостях і часто ллється вода, в цій кімнаті бувають великі перепади температури і вологості. Для правильної і раціональної організації оздоблювальних робіт слід твердо знати з чого почати ремонт у ванній і мати уявлення про послідовність ремонтних робіт.

Ремонт у ванній кімнаті – це завдання не з легких. Але як би там не було, з чогось починати треба. Якщо набридло те, як виглядає стара ванна кімната, якщо хочеться змін, але не знаєте, з чого правильніше було б почати, то в даній статті ми якраз все це обговоримо.

З чого почати ремонт у ванній кімнаті?

Що потрібно зробити:

 • Визначитись, капітальний чи косметичний ремонт у вас буде? Якщо мова йде про косметичний ремонт, то це одна справа. Однак в більшості випадків люди не хочуть розмінюватися на дрібниці, вважаючи за краще зробити капітальний ремонт у ванній кімнаті, ціна за роботу якого може бути досить значною. 
 • Визначитися з дизайном приміщення. Вибрати колірну схему, скласти схему розташування сантехнічного обладнання, продумати як, що і де має знаходитися, зробити всі необхідні заміри. Коли знаєш, що повинно бути кінцевим результатом, легше до цього йти.
 • Визначитися з матеріалами, з яких власне все і буде зроблено, чи будете брати дорогі, чи дешеві. Для ванної кімнати найчастіше використовують: кахельну плитку, керамограніт, мозаїку, пластикові панелі. Чи це будуть матеріали дешеві, чи дорогі, глянець чи матова поверхня і т.п.).
 • Вибрати обладнання і його місце розташування. Мова йде не тільки про унітаз, ванну, пральну і сушильну машину. У цьому приміщенні є ще дзеркала, шафки, полички і так далі. Ретельно огляньте свою сантехніку і якщо це необхідно, визначитеся з варіантом заміни застарілих сантехнічних приладів. Визначте, де що буде розміщене, адже змінити щось після ремонту буде важко. Перед покупкою сантехнічних приладів обов’язково уточніть їх розміри і перевірте, чи підійдуть вони для вашої ванної кімнати.
 • Скласти кошторис. Мабуть, найважливіший і відповідальний етап, адже для його виконання необхідно добре знати, яким буде ремонт. За допомогою рулетки виміряйте висоту, ширину і довжину кімнати, розрахуйте її площу. 
 • Назбирати необхідну суму грошей. Здається, що відкласти неможливо? Якщо відкладати невелику суму щомісяця, то все вийде, хоч і не відразу.
 • Скласти план закупок матеріалів і план робіт. Гроші зібрані? Чудово. Тепер плануємо. Якщо ремонт добре спланований, він буде і добре зроблений.

Тільки здається, що, в принципі, нічого складного тут немає. На ділі, все йде по-іншому. Якщо берешся за справу сам, часом, починаєш шкодувати, що не звернувся за допомогою до фахівців.

План ремонтних робіт у ванній кімнаті

 1. Демонтувати стару сантехніку і оздоблювальні матеріали. Слід підготувати кімнату безпосередньо до ремонтних робіт. Умивальник і ванну краще на час ремонту демонтувати, навіть якщо ви не маєте наміру їх змінювати. Потім потрібно зняти старе кахельне покриття, зачистити стелю, стіни і підлогу. Якщо ж стіни у ванній кімнаті були пофарбовані фарбою, то її слід повністю видалити, адже клеючі суміші або новий шар фарби на старому покритті не будуть триматися.
 2. Купити все необхідне. Купувати оздоблювальні матеріали та інструменти краще в одному магазині, де за оптову покупку вам запропонують ще й непогану знижку. Купуйте відразу все необхідне в повному обсязі, щоб потім не витрачати час і не бігати в пошуках відсутнього матеріалу.
 3. Прокладка труб, електропроводки і інших комунікацій. Демонтувавши старе покриття, можна приступати до заміни труб. У старих будинках варто міняти крім труб, що знаходяться безпосередньо у ванній кімнаті, і головний стояк (в разі суміщеного санвузла); а в деяких випадках – навіть водопровідні труби між поверхами. Оскільки старі труби можуть текти, це загрожує новим незапланованим ремонтом і новими витратами. На цьому етапі ремонтних робіт варто замінити і електропроводку. Визначте, де будуть стояти електроприлади, підведіть необхідну кількість розеток, поміняйте провід і вимикач.
 4. Ремонт і монтаж вентиляції – це дуже важливо для ванни. Найкраще, якщо вентиляція буде примусовою. Сьогодні на ринку є безліч варіантів різних вентиляторів для організації примусової вентиляції.
 5. Вирівнювання стін, стелі та підлоги. Масштаби і характер цих робіт залежить від стану поверхонь. Якщо стіни дуже нерівні, то доведеться зайнятися їх вирівнюванням за допомогою штукатурки. При рівних стінах і стелі немає необхідності використовувати великий шар матеріалу, а в деяких випадках можна обійтися шпаклюванням. Якщо ж поверхню необхідно вирівнювати дуже сильно, то ремонт може затягнутися.
 6. Оздоблення стін і стелі облицювальними матеріалами: фарбування, укладання плитки, покриття обраними сумішами тощо. Прекрасним варіантом може стати покриття стелі емульсійної фарбою, пластиковими панелями або натяжна стеля. Якщо ви будете встановлювати ванну, закриту екраном, то можна підлогу під нею не викладати плиткою, щоб заощадити матеріал.
 7. Монтаж сантехнічних приладів. Сантехнічні прилади встановлюють після завершення всіх оздоблювальних робіт, щоб не пошкодити нову (стару) сантехніку в процесі ремонту і забезпечити безперешкодний доступ до поверхонь приміщення, що вимагає обробки.
 8. Монтаж аксесуарів і вхідних дверей. На завершальній стадії ремонту у ванній кімнаті розміщуються меблі і аксесуари (гачки, дзеркала, світильники і т. ін.). Також тільки зараз проводиться заміна дверей. Міняти двері раніше не варто: їх можна легко пошкодити в процесі ремонту, заносячи і встановлюючи сантехніку.

Тепер ви знаєте, з чого почати ремонт у ванній кімнаті, і в якій послідовності виконувати роботи. Тому легко впораєтеся з цією непростою справою, а оновлена ​​ванна кімната буде радувати вас своїм блиском і бездоганним зовнішнім виглядом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *