Якщо болять ноги


Наталя: Від нового взуття часто утворюються мозолі. Намагалася їх зрізати, але це допомагає лише на 2—3 тижні, а потім усе наростає знову. Наближається літо, і так хочеться ходити у чомусь легенькому, відкритому.

Відповідь експерта: Треба спочатку очистити організм від шлаків. На цю тему є чимало літератури, обирайте на власний смак. А потім скористайтеся сумішшю: взяти по 1 столовій ложці подрібненої каніфолі та меду, все це розчинити у 60 г горілки. Далі треба розпарити ногу і покласти цю суміш на мозолі, тримати 3 дні. Потім знову розпарити ногу, зрізати мозолі. Повторювати, доки не пройде.

Марія: У мене росте кісточка біля великих пальців стоп, важко ходити.

Відповідь експерта: На збільшені кісточки можна накладати компрес із прополісу. Речовину розм’якшують пальцями, надають їй форми кісточки і прибинтовують на всю ніч.

Є ще простий народний спосіб — змащування “голодною слиною”. Вранці, поки ще не полоскали рота, наберіть слини і змастіть кісточки. Так само лікують і шпори на п’ятах.

Швидко розсмоктуються шпори також, якщо у шкарпетку під п’яту насипати червоного меленого перцю і ходити так цілий день. Днів через десять забудете про біль.

Ці кісткові розростання — наслідок порушення обміну речовин. Тому треба очищати організм від шлаків, робити клізми, масаж.

Ксенія: Чи можна народними засобами позбутися так званих натоптишів? Вони болять і печуть.

Відповідь експерта: Ороговілі ділянки шкіри розпарюють і вирізають бритвою. Однак після такої процедури натоптиші знову виростають. Краще робити на 20—25 хв. прохолодні солоні ванни (1 столова ложка кам’яної солі на 1 л води). Опускати треба обидві ноги, і навіть якщо вражено тільки одну. Ванна зніме біль, шкіра стане м’якою. Кількість процедур залежить від того, як швидко ороговіння розсмокчеться.

Такі ванни корисно також робити, щоб зняти втому, зміцнити внутрішні органи, особливо бронхи та серце. Після ванни ноги не витирати і походити 10—15 хв. по землі або (якщо живете в місті) по камінцях, які треба насипати у дерев’яний ящик. Камінці можна замінити кам’яною сіллю. 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *