Як зробити груди пружними?

Фактори, які найбільше впливають на провисання грудей

В наукових дослідженнях встановлено, що провисаня грудей викликається сукупністю факторів. Фактори, що найбільше впливають на провисання грудей, наступні:

 • куріння сигарет;
 • маса тіла жінки;
 • кількість вагітностей;
 • розмір грудей до вагітності;
 • вік жінки;
 • недостатність грудних м’язів та зв’язок Купера.

Якщо у жінки були діти, післяпологові гормональні зміни призводять до атрофії виснажених молочних залоз.

Жінки, які мають багатоплідність, сильно розтягують шкіру під час годування груддю.

Крім того, після годування кожної дитини молочні залози зменшуються в розмірах, сприяючи подальшому провисанню.

Під час повторних вагітностей зв’язки Купера, які підтримують положення молочних залоз, розтягуються і поступово втрачають силу.

Грудна тканина і підтримуючі зв’язки також можуть розтягуватися, якщо жінка має зайву вагу або втрачає і набирає вагу. Підтримуйте здорову вагу і прагніть підтримувати її на одному рівні.

Бюстгальтер допоможе?

Багато жінок помилково вважають, що носіння бюстгальтера запобігає провисанню грудей у ​​подальшому і що груди не можуть анатомічно підтримувати себе. Але виробники бюстгальтерів заявили, що оскільки груди формуються з жирової тканини, а не м’язів, бюстгальтери впливають лише на форму грудей під час їх носіння.

Патологічно важкі груди можуть викликати біль у верхній частині грудної клітки жінки, але це може бути пов’язано з погано облягаючим бюстгальтером. У численних наукових звітах зазначено, що 80–85% жінок носять неправильний розмір бюстгальтера. Тож підіть купіть нормальний ліфчик! :)

Купуйте бюстгальтери, які добре підходять і підтримують груди. Це особливо важливо, коли ви вагітні або годуєте грудьми. Якісний бюстгальтер може допомогти підтримати зв’язки та вагу великих, важких грудей. Переконайтесь, що бюстгальтер не надто щільний, оскільки це може спричинити забиття молочних протоків і мастит.

Які є м’язи в грудях?

Найдієвішим способом зробити груди пружними є робота з м’язами, оточуючими молочну залозу:

 • великими грудними м’язами;
 • малими грудними м’язами;
 • зв’язками Купера.

Зв’язки Купера

Зв’язки Купера – це сполучна тканина грудей, яка допомагає підтримувати її структурну цілісність. Вони підтримують груди у ​​нормальному положенні та формі.

Вправи для зміцнення грудей та коригування їх форми

Розглянемо найефективніші вправи, які допоможуть будь-якій жінці зміцнити груди і скорегувати їх форму.

Грудні м’язи добре використовуються під час:

 • віджимання;
 • підтягування;
 • різних ударів (наприклад, в тенісі), в яких рухи відбуваються в передній частині грудей.

Найшвидші результати приносять рухи з гантелями з прогресивним опором.

Перш ніж приступати до вправ, жінкам варто запам’ятати один постулат – не варто боятися роботи над своїми грудьми. Вам ніколи не вдасться домогтися їх масивності і м’язового вигляду як у чоловіків внаслідок генетики. Все, чого Ви досягнете, – поліпшення постави, м’язового тонусу грудних м’язів і, як наслідок, кращий вигляд грудей.

Власне, від слів до справи! Розглянемо, що може запропонувати фітнес і заняття у вільній вазі.

Віджимання

Віджимання – це краща вправа для тренування грудей. Воно не вимагає ніяких видів тренажерів і може бути виконане в будь-якому місці. Дівчата часто його недолюблюють, зважаючи на слабкість рук і нездатність утримати власну вагу тіла. Якщо Ви відноситеся до цієї категорії жінок, то можна виконувати віджимання з колін. Альтернативою також можуть стати віджимання від стіни або в отворі між / біля стін.

Виконайте 8-10 віджимань в 2 підходи.

Зведення і розведення рук з гантелями

Це чудова вправа для загальної тонізації і розвитку грудей.

Візьміть комфортну вагу і виконайте 10 повторень в 3 підходи.

Зведення / розведення гантелей можна робити лежачи на горизонтальній поверхні. Вправа націлена на опрацювання середньої частини грудних м’язів.

Вагу гантелей підберіть так, щоб виконати 2 підходи по 8 повторень.

Жим гантелей від грудей

Рух снаряду (опускання і підйом) здійснюється вгору, не в сторони, як при розведенні. Виглядає воно так.

Розширення грудної клітки

Вправа на розширення грудної клітки дозволяє опрацювати її “глибину”. Наочно виглядає так.

Виконайте 2 підходи по 10-12 повторень.

Зведення / розведення рук в кросовері

Багатофункціональна вправа, яка, в залежності від положення атлета, дозволяє опрацювати всі три грудних відділи (верх, середина, низ). Техніка виконання являє собою.

Зведення / розведення рук в кросовері

Зведення / розведення рук в кросовері

Виконайте 3 підходи по 10 повторень.

Крім силових вправ в залі, можна також виконувати і “домашні” варіанти.

“Молитва”

Займіть таке положення: ноги на ширині плечей, спина пряма, руки складіть як монах – на рівні грудей долонями одну до одної. Стисніть долоні якнайсильніше і утримуйте такий напружений стан протягом 20 секунд. Виконуйте до тих пір, поки не відчуєте легке попікання в області сонячного сплетіння.

Цю вправу можна робити з мячем.

В середньому необхідно виконувати по 10 повторень в 3-5 підходів.

Вправа біля дверей

Гарна домашня вправа, яке підійде всім тим, у кого є в будинку стіни :). Підійдіть до дверного отвору і упріться руками в косяк. Намагаючись як би зрушити стіну, тисніть вперед протягом однієї хвилини. Потім злегка нахиліться вперед (щоб збільшити тиск на груди) і тисніть ще протягом хвилини. Виконайте 3 підходи по 3 хвилини на кожну руку.

Вправа з резинкою для грудей

Для цієї вправи Вам знадобиться еспандер або гімнастична резинка. Займіть вихідну позицію: руки на ширині плечей і перед собою в них знаходиться еспандер. Розведіть руки в сторони, намагаючись якомога сильніше “відчинити обійми”. У крайньому положенні затримайтесь на 10 секунд і потім повільно поверніться у первинне положення.

Виконайте 5 підходів по 10 повторень.

Ну ось, власне, і всі вправи, які дозволять Вам істотно зміцнити свої грудні м’язи. Користуйтеся на здоров’я, любі панянки!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *