Як визначити пальмову олію в молочних продуктах

Чим шкідлива пальмова олія?

Пальмову олію отримують з плодів і листя олійної пальми. Продукт надзвичайно дешевий, але, як вважають дієтологи, досить небезпечний для організму людини. Через високу температуру плавлення (38-40 ° C) пальмовий жир не засвоюється повністю в організмі людини. Він перетворюється на щось на зразок пластиліну і накопичується на стінках судин, провокуючи атеросклероз, порушення обміну речовин і онкологію.

В вітчизняні продукти пальмову олію почали додавати в 90-х, і популярність його росла з кожним роком. Цей рослинний жир суттєво здешевлює собівартість продукту, дозволяючи виробнику заробити більше. Пальмову олію широко використовують при виготовленні молочних продуктів і в кондитерському виробництві.

Як в домашніх умовах визначити якість молочних продуктів і виявити в них наявність пальмової олії?

Сир м’який і сметана

Молочні жири плавляться вже при температурі 28-32 ° C. Саме тому в роті і на язиці залишається відчуття жирної плівки, якщо з’їсти ложку сиру або сметани з додаванням тугоплавкого пальмового масла. Якщо при кімнатній температурі залишити сир на блюдці і він покриється жовтим нальотом, але при цьому не поміняє ні смак, ні запах, то, найімовірніше, він пальмовий. Натуральний почне прокисати.

Морозиво

Заради експерименту можна піти на жертви і залишити морозиво лежати просто на тарілці. Натуральний продукт стане м’яким, швидко розтане. А ось рослинний буде довго танути, а потім перетвориться в напівпрозору рідину.

Сир твердий

Твердий сир з додаванням рослинного жиру легко визначити за характерним мильним присмаком. Якщо скибочка занадто пружна, гумова при розжовуванні або, навпаки, кришиться при нарізці (пармезан виключаємо з підозрюваних), то пальмового масла йому не вдалося уникнути. На відкритому повітрі підробка швидко обвітрюється і тріскається.

Якщо скибочку натурального твердого сиру підставити під сонячні промені, то через кілька хвилин вона стане м’якою, втратить пружність. Фальсифікований ж сир, навпаки, стане більш щільним, а на його поверхні проступлять краплі олії.

Вершкове масло

Як і у випадку з сиром, підроблене масло буде залишатися на зубах, залишаючи на язику жирний наліт. Справжнє масло – м’яко розтане. При кімнатній температурі натуральне масло розм’якне, масло з додаванням рослинного жиру залишиться твердим.

Спробуйте кинути шматочок вершкового масла на теплу сковороду: натуральне розтане, а на поверхні залишаться білі плівки і пластівці. Рослинне при плавленні перетвориться в однорідну рідину.

Наостанок хочеться порадити: читайте уважно етикетку. Написи «сирний продукт», «сирок», «згущоночка», «сметанка»  вже повинні насторожити, як і ціна: натуральний і якісний товар не може коштувати надто дешево. Таку продукцію краще обходити стороною. Позначка ДСТУ, зазначена на упаковці, в 95% випадків гарантує відсутність небажаних добавок.

Поділіться статтею з друзями, вони будуть вдячні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *