Як відбувається запліднення у людини

Як відбувається зачаття дитини? Це дуже складний, продуманий до дрібниць процес, закладений самою матінкою-природою. Спробуємо розібратися разом в тому, як це відбувається.

Жінка народжується з двома яєчниками, в кожному з яких міститься близько 200 тисяч незрілих яйцеклітин. До періоду статевої зрілості повного розвитку і дозрівання залишається 400-500 яйцеклітин.

Приблизно один раз на місяць у жінки дітородного віку відбувається овуляція. Яйцеклітина виходить з яєчника і потрапляє в черевну порожнину, де захоплюється воронкою маткової труби.

У момент найвищої насолоди під час занять любов’ю відбувається диво – зароджується нове життя. Під час сім’явиверження в піхву жінки викидається насіннєва рідина, яка містить приблизно 3 млн. сперматозоїдів. Вони живуть в середовищі, яка, крім поживних властивостей, має також унікальну властивість знижувати кислотність піхви. Ось чому сперматозоїди спокійно виживають в жіночому організмі до 9 днів, терпляче вичікуючи дозрівання яйцеклітини.

А в організмі жінки теж все готово до зачаття: завдяки статевому акту здійснюється викид яйцеклітини (і тому вагітність може статися майже в будь-який день менструального циклу). При цьому підвищується виробництво яєчниками гормону прогестерону, а це готує слизову матки до прийняття зародка.

Як відбувається запліднення і прикріплення яйцеклітини:

  • поява яйцеклітини з яєчника;
  • сім’явиверження;
  • запліднення;
  • прикріплення яйцеклітини до слизової матки і її поділ;
  • перетворення заплідненої яйцеклітини в зародок.

Запліднення яйцеклітини здійснюється в матковій трубі. Яйцеклітина оточується безліччю сперматозоїдів, кожен з яких хоче проникнути всередину неї, але вдається це тільки одному (рідко двом чи трьом). При цьому головка сперматозоїда входить всередину яйцеклітини, а його хвостик, закінчивши свою роль – забезпечення руху, відпадає через непотрібність. Ядро ​​сперматозоїда зливається з ядром яйцеклітини. В цю мить поверхня яйцеклітини змінюється, закриваючи доступ для інших сперматозоїдів. З цього моменту запліднення і починається вагітність.

Ось тут і починається зародження нового життя – поділ однієї клітини з двома ядрами, яка утворилася в результаті злиття яйцеклітини і сперматозоїда. Під час поділу на 2, 4, 6 і так далі клітин, зародок просувається по маткових трубах , рухається у напрямку до матки, якої він досягає за різними даними на 7-12-й день після зачаття.

За цей час зародок ділиться на дві різні частини: велику, яка далі утворює тіло дитини, і меншу, що представляє собою плаценту – орган кровообігу, дихання, харчування та виділень зародка. Плацента прикріплюється до матки і на 3-4 см заглиблюється в її слизову. Для цього клітини “пробурлюються” крізь слизову оболонку, яка містить всі необхідні поживні речовини для розвитку зародка. Клітини вступають в контакт з судинами матки. Так здійснюється зв’язок дитини з тілом матері.

Ось як відбувається зародження нового життя, далі дитина починає розвиватися і рости, а пізніше вона з’являється на світ.

Найбільш сприятливим часом для запліднення яйцеклітини і настання вагітності вважається середина менструального циклу – період овуляції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *