Як швидко позбутися синяка в домашніх умовах?

Звичайно, невеликі гематоми – не привід для занепокоєння: небезпеки для здоров’я або життя нема, так що лікувати їх зовсім необов’язково. Але ходити з синцями в басейн або демонструвати їх в фітнес-клубі теж не дуже-то хочеться: сині плямі на тілі зовсім не прикрашають! Для того щоб синяк пройшов сам по собі, потрібно набратися терпіння і почекати 2-4 тижні, причому фахівці давно помітили, що гематоми на обличчі та руках проходять швидше, ніж на ногах.

Які підручні засоби можна використовувати для того, щоб гематома розсмокталася якомога швидше і вам не доводилося сором’язливо прикриватися в роздягальні клубу?

Від чого з’являються синці

Синці з’являються, коли через удар тріскаються дрібні підшкірні судини і кров з них розливається. Ваша шкіра не пошкоджена, тому крові немає куди виходити. Вона утворює згустки, тому змінюється колір шкіри над травмою. Більш важкі удари, як правило, спричиняють більші синці.

У нашій крові є багата залізом речовина – гемоглобін. Він розпадається на інші сполуки. Цей процес призводить до зміни кольору синяка:

• Як правило, червонуваті синяки – відразу після травми.

• Через день-два синяк стає бузковим, пурпуровим або чорно-синім.

• Через 5-10 днів синяк може бути зеленим або жовтим.

• Через 10-14 днів синяк жовтувато-коричневий або світло-коричневий.

Синяк повинен повністю зникнути приблизно через 2 тижні.

Таким чином, за кольором можна визначити приблизний «вік» синяка. Але можна і прискорити процес загоєння за допомогою найдоступніших засобів.

Чому в мене так легко з’являються синці?

Незрозумілий парадокс: власники першої групи крові більше всіх схильні до утворення синців. А ось ті щасливчики, у яких група крові друга, навпаки, спостерігають сині гематоми на тілі рідше всіх.

Ваш вік, стать і гени також можуть грати свою роль. Коли ви стаєте старшими, ваша шкіра стає тоншою і втрачає більшу частину жирового шару. Немає «подушки» для захисту кровоносних судин, тому вони можуть легше ламатися. Жінки, як правило, легше роблять собі синяки, ніж чоловіки, особливо від легких травм на плечах, стегнах і сідницях.

Розріджувачі крові, аспірин, кортикостероїди і хіміотерапія, яка бореться з раком, може викликати чорно-сині синці. Не припиняйте приймати медичні препарати самостійно. Поговоріть зі своїм лікарем. Він може змінювати ліки або дозу, щоб ви менше отримували синяків або зовсім не мали їх.

Домашні способи позбавлення від синців

Холод. Кращий спосіб зупинити процес утворення гематоми – якомога швидше прикласти до місця удару щось холодне. Наприклад, пакет із замороженими овочами або льодом оберніть в тканину / рушник / серветку і обережно покладіть на забиту ділянку тіла як холодний компрес. Це можна зробити протягом найближчих 24 годин, але, звичайно ж, чим раніше, тим краще. Тримайте холод пару хвилин, потім прикладіть знову. Головне – не перестаратися з охолодженням синяка: тримайте його не більше 5 хвилин. 

Холод може зменшити розмір чорно-синього знаку на тілі, він викликає скорочення судин, уповільнює приплив крові до забитої області, і в навколишні тканини потрапить менше крові. Це зніме біль, зменшить набряклість і дасть надію, що синяк не з’явиться.

Потім рекомендується використовувати мазі, що сприяють розсмоктуванню синців. Їх потрібно застосовувати два рази на день аж до повного зникнення гематоми.

Підняття. Дайте відпочити забитій кінцівці і підніміть її над рівнем серця, якщо це можливо. Наприклад, якщо ви вдарили гомілку, тримайте ногу на чімсь. Це дозволить уникнути об’єднання крові, допоможе проти набряку і вбереже ваш синець від збільшення. 

Еластичний бинт. Якщо ви вдарилися рукою (або ж ногою), щільно оберніть забите місце еластичним бинтом і підніміть руку (або ногу) якомога вище – так ви просто не дасте крові вільно розлитися. Згадайте про закон всесвітнього тяжіння: наша кров кориться саме йому, і вам треба не дати їй піти вниз.

Гарячий компрес. Через день-два після того, як ви використовували чудову здатність льоду викликати скорочення судин, необхідно прикласти до гематоми гарячий компрес або теплу тканину для нагрівання області, щоб судини розширилися і кров почала циркулювати краще. Для цього цілком підійде звичайний рушник, змочений в гарячій воді. Не забувайте про техніку безпеки: вода не повинна бути пекучо-гарячою.

Вітамін С. Якщо синці утворюються у вас легше і швидше, ніж у інших, зверніть увагу на продукти, що містять вітамін С. Він стимулює утворення колагену – основного компонента сполучної тканини, від якого залежить еластичність шкіри. Цитрусові, шипшина, шпинат і брокколі – багаті джерела цього вітаміну – повинні стати важливою частиною вашого раціону.

Фолієва кислота (фолат) і вітаміни С, К і В12 допомагають від утворення тромбів. Якщо їх не вистачає, тоді можна легше отримати синяки. Яловичина та сухі сніданки багаті В12. Зелені листові овочі, такі як як шпинат, є добрими джерелами вітаміну К.

Коли звертатися до лікаря

Синяк може потребувати медичної допомоги, якщо:

 • ви підозрюєте, що є розтягнення або зламана кістка;
 • синяк стає більшим після першого дня;
 • забита рука / нога опухла або тверда;
 • синяк є більше двох тижнів або з’являється знову без причини;
 • синяк навколо очей, і вам важко бачити або дивитися в різні сторони;
 • ви отримали синяк від удару в голову, тулуб або живіт.

Чи може це бути щось інше, не синяк?

Проблеми, які можуть призвести до кров’яних плям, включають:

 • розлади кровотоку, такі як гемофілія або хвороба фон Віллебранда;
 • захворювання печінки, наприклад, цироз печінки;
 • тромбоцитопенія (коли у вашій крові немає достатньої кількості тромбоцитів);
 • рак, наприклад лейкемія, хвороба Ходжкіна або множинна мієлома.

Як вберегтися від отримання синців?

Ви не можете уникнути всіх ударів, але ви можете знизити шанси отримати травму:

 • Підключіть нічник, щоб не спіткнутися у темряві.
 • Заберіть небезпеки від входу в будинок, наприклад, килимки, горщики з квітами.
 • Тримайте проходи в квартирі вільні від меблів або інших речей, на які ви можете наткнутися.
 • Якщо ви займаєтеся спортом, використовуйте захисні засоби, такі як шоломи або наколінники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *