Взяли в кредит машину і потрапили в аварію?

avtoДалеко не всі, купуючи машину, замислюються про оформлення на неї повної страховки, яка покриє витрати навіть у ситуації, якщо автомобіль буде повністю розбитий. Досвідчені водії зазвичай впевнені, що їх вірогідність потрапити в серйозну ДТП мала. Однак статистика насторожує. Чим більше автомобілів на дорогах, тим ризикованіше по них їздити!

Особливо прикро втратити машини людям, які за неї навіть не встигли розплатитися. Зазвичай куплений в автокредит «чотирьохколісний друг» застрахований за КАСКО, і у громадян, що не пошкодували грошей на страховку, є надія на відшкодування збитків.

Страхувати чи ні?

При оформленні кредиту банкіри в більшості випадків вимагають з позичальника оформити на машину КАСКО. Ціна полісу (страховки) досить висока і може досягати 10% від вартості автомобіля. Але відмова від полісу іноді обходиться значно дорожче. Також треба враховувати те, що в банках, готових дати автокредит на незастраховану машину, ставка по кредиту буде більша.

Що робити, якщо машина розбита: залишити або віддати?

Оперативно оповістіть страховика, що автомобіль потрапив в аварію. Коли на місце події приїде поліція, потрібно впевнитися, що вона зафіксувала всі пошкодження, а вам видані всі необхідні довідки.

Потім страхова компанія оцінить збиток і видасть висновок, що машина не підлягає ремонту. Якщо власник машини не згоден з рішенням, він може звернутися до незалежних експертів, щоб ті провели одну або кілька експертиз. У вас з’являться документи, з якими можна звертатися до суду з вимогою відновити машину.

Якщо ж з даного питання розбіжностей немає, то потрібно визначитися з подальшою долею розбитої машини. Від цього багато в чому залежатиме сума компенсації, яку вам видадуть.

Перший варіант: страховики можуть запропонувати забрати автомобіль на продаж і видати компенсацію в розмірі ціни авто за мінусом амортизації.

Другий варіант: те, що залишилося від автомобіля, дістається власнику, і він сам займається продажем. А страхова фірма переводить йому суму страховки, віднявши амортизацію і останки машини.

Який з варіантів вибрати, залежить від того, як страховики оцінять останки автомобіля. Не підписуйте угоду про продаж до проведення оцінки. Коли цифра озвучена, ви можете зіставити її з іншими пропозиціями. Приміром, деякі дилерські техцентри купують вцілілі запчастини по непоганий ціною. Якщо ціна, яку озвучила страхова, явно занижена, краще заберіть автомобіль. Якщо адекватна, то залиште її страховикам.

Що отримує кредитна організація?

З тристороннього договору, укладеному між банком, страховою фірмою і позичальником (власником автомобіля), вигодонабувачем при повному конструктивному руйнуванні машини стає банк. Коли між позичальником і страховиками питання з продажем вирішене, страховики відправляють кошти в банк. Всі гроші переводяться на кредитний рахунок позичальника і йдуть на погашення кредиту.

Поки страховики не переведуть гроші на рахунок банківської установи, не можна припиняти виплати по автокредиту. Процес може зайняти багато часу, і, якщо позичальник припинить виплати, банк виставить йому штрафи за прострочений борг.

Якщо після здійснення переказу сума на кредитному рахунку більше суми заборгованості, потрібно звернутися до банкірів із заявою, в якому ви просите достроково закрити кредит (якщо подібне передбачається договором) і відправити надлишок грошей на який-небудь ваш рахунок (для цього, може бути, знадобиться відкрити поточний рахунок в цьому банку).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *