Вирощування полуниці та догляд за нею

У довідниках із садівництва і в наукових публікаціях полуницю називають суницею великоплідною або суницею ананасною. Однак у народі наукова термінологія не приживається. Ми, як і раніше, називаємо першу красуню на святі ягідного врожаю полуницею. Справа ж бо не в назві, а в неповторному смаку, красі, ароматі та цілющих властивостях плодів.

Як і коли пересаджувати полуницю

Досвідчені садівники радять вирощувати її на легких та середніх суглинках. Не рекомендується закладати грядки після гарбузових та пасльонових культур, бо вони мають спільних шкідників із полуницею.

Краще під цю культуру відводити рівні, освітлені сонцем місця.

Підготовка грунту полягає в повному знищенні бур’янів, внесенні добрив, перекопуванні ділянки на глибину штикової лопати. Поверхню вирівнюють, а верхній шар розпушують.

Висаджувати можна протягом всього вегетаційного періоду, тобто навесні, влітку й восени. Однак найкращим строком садіння вважається кінець літа — початок осені (до 15 вересня). О цій порі розсада менше потерпає від високих температур і добре приживається.

Щонайперше треба відібрати добре розвинені, міцні рослини, які мають не менш як три нормальних листочки на коротеньких черешках і розвинену кореневу мичку завдовжки 6—7 см. Довші корені вкорочують.

Там, де намічається перший рядок, натягують шнур. Уздовж совочком чи ж лопаткою роблять лунки, в яких вільно розміститься коренева система. Відстань між рядками — 70 см, а між кущиками в рядках — близько 20 см.

Внесення достатньої кількості добрив забезпечить добрі умови живлення протягом 2-3 років. На відро перегною — 30-40 г суперфосфату, півсклянки попелу і добре перемішати. Лунки засипають цією сумішшю і щедро поливають водою. Коли волога вбереться і грунт трохи осяде, досипають землю до країв лунки. Після цього висаджують розсаду, корені розправляють і присипають землею. Дуже важливо верхову бруньку — „сердечко” — залишити на поверхні грунту.

Полив

Рослини добре поливають навіть за дощової погоди, на кожну — не менш ніж 0,8—1 л води. Після цього грунт обов’язково мульчують перегноєм, компостом, травою, посіченою соломою або сухою землею.

Підживлення

Крім основного добрива, внесеного в лунки під час садіння, велике значення для високих і якісних врожаїв має підживлення.

Через 8—10 днів після садіння кущики слід підживити суперфосфатом, настояним у воді протягом доби (ЗО г на 10 л) з додаванням півсклянки попелу. Під кожен кущик виливають 1 л розчину.

Навесні наступного року після розтавання снігу та прибирання з плантації старого листя теж треба добре підживити насадження комплексним добривом з мікроелементами. А якщо їх немає, не менший ефект дають коров’як, розведений водою в співвідношенні 1:6, розчин курячого посліду (1:20). Перед використанням їх зброджують 5—7 днів. На 10 л збродженого розчину слід додати півсклянки попелу.

Добре підживіть грядки під час росту квітконосів. У другій половині серпня, коли рослини закладають квіткові бруньки під урожай наступного року, вносять добрива ще раз.

Бажано за 30—40 хв. перед кожним підживленням полити рядочки під корінь, не намочивши листків і сердечка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *