Вирощування винограду

Автор: Слава

Кожне сільське подвір’я може стати виноградним садом. Для вирощування винограду біля стіни будинку з сонячного боку до даху треба протягнути і закріпити дріт. Його можна натягнути й над подвір’ям. Виноград у таких умовах почуває себе прекрасно, і ви можете одержати великий урожай.

Вирощування винограду в Україні починають так: до настання теплих днів нарізають гілок (останнього року висадки) завдовжки близько 40 см. Місце зрізу на кущі слід покрити олійною фарбою, інакше з нього кілька місяців крапатиме сік. В’язанку нарізаних гілок краще за все пригорнути землею. Коли настане тепло, її треба повністю занурити у воду на 5 діб, після чого можна висаджувати. Якщо грунт на глибину висадки — 40 см — урожайний, то можна гострим предметом зробити вертикальну заглибину і посадити туди гілку. Якщо грунт слабо врожайний, то садити треба на глибину 50 см, вирізавши відповідної довжини гілку. Засипте її врожайною землею, щоб на поверхні лишилася одна здорова розвинена брунька. Її слід обов’язково засипати піском, інакше вона всохне. Біля цієї висадки найкраще щось устромити, щоб позначити це місце.

За 1 —1,5 місяця ця верхня брунька починає рости. На зиму пагін пригніть додолу і присипте землею. Навесні підніміть, щоб він продовжував рости. Так робіть у перші роки. Коли кущ виросте на кілька метрів, цього можна не робити — виноград уже зміцнів і взимку не замерзне.

Урожайного вам винограду! 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *