Відстріл лебедів

Автор: Павліна

1 квітня – Міжнародний день птахів. Ось і згадався один випадок.

Неподалік від м. Тульчина Вінницькоії обл. є мальовничий куточок, багатий на флору і фауну, під назвою “Піонерський ставок”. Хто тут побував, не міг не милуватися красою, створеною природою: ставок, ліс починається прямо з води і піднімається вгору… Праворуч ставка плакучі верби спускають свої коси до води. А навесні багато років поспіль прилітала пара білих лебедів. Виводили потомство, а восени всією сім’єю відлітали в теплі краї.

Однієї весни лебеді прилетіли рано, ставок ще був укритий кригою. Одного разу ми з чоловіком поїхали до Тульчина, повернулися додому, а лебеді сидять у нас на подвір’ї. Нагодували їх, і вони пішли собі на кригу. Коли потеплішало, змайстрували гніздо, самичка відклала яйця. Як ми захоплювалися турботою лебедя-татуся! Він постійно приносив їжу для своєї коханої і весь час був поряд. Згодом на світ з’явилися п’ятеро лебедят. З якою гордістю цей божественний птах з дітьми вийшов у плавання! Попереду мама, за нею одне за одним дітки, а позаду — турботливий батько, який завжди був на сторожі.

…Пізнього липневого вечора пролунали постріли. А вранці наші лебеді не з’явилися на ставку. Не було їх і наступного дня…

Якими треба бути нелюдами, щоб знищувати красу! Та нам, людям, треба вчитися любові й вірності у цих птахів!

Ми зверталися до природоохоронних органів з проханням знайти злочинця і вжити заходів щодо захисту птахів. Але заява залишилась без розгляду. Невже відстріл лебедів дозволений?!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *