Вчимося правильно поводитись з грошима. Покорити або підкоритися?

Куди вкласти гроші? Це питання задає багато людей, що мають відкладені гроші, але не знають, як ними розпорядитися, щоб їх примножити, щоб грошей стало більше.

У будь-які, навіть найскладніші часи, можна було зустріти людей, для яких стало можливим підпорядкувати собі, здавалося б, непідвладне. Ці щасливці зуміли не тільки навчитися заробляти гроші, але і витягувати з них ще більшу вигоду, що для простої людини здається непосильним завданням. На кінець XX століття цим людям вдалося отримати вигоду на такій, начебто, дрібниці, як різниця курсів валют. Механізм отримання прибутку був простий: американська валюта купувалася, коли ціна на неї ставала нижче і продавалася при підвищенні курсу.

hroshiСьогодні стало модно і прибутково інвестувати свої капітали в цінні папери, особливо в акції. Звичайна акція дає деякі переваги своєму власникові: є можливість участі в управлінні підприємством, одним з акціонерів якого ви є, придбання якоїсь частини власності і, найголовніше, – шанс отримання прибутку. Однак не кожен акціонер в курсі того, що його вкладення можуть повернутися до нього в примноженому вигляді лише в разі успішного розвитку справи, і термін, протягом якого його кровно нажите має повернутися, точно не визначений.

Цінні папери іншого виду – паї інвестиційних фондів. Їх придбання дає можливість стати власником частини цінних паперів фонду. У більшості випадків активи фондів складаються з цінних паперів різних підприємств. У цьому полягає і величезна перевага: якщо одне з підприємств збанкрутує, то прибуток може принести інше підприємство, більш рентабельне на цей момент.

Акції та паї є цінними паперами, що фіксують право власності на частку в якомусь певному підприємстві. Однак існують і цінні папери, придбання яких надає право власності на певний відсоток від боргу підприємства. Ці папери поділяються на три види: вексель, трата і облігація. Обіг облігацій відбувається на біржі. Облігації надають можливість покриття фінансового дефіциту підприємств, а якщо підприємство збанкрутує, власники облігацій, на відміну від акціонерів, отримують повне право вимагати повернення вкладених капіталів.

Найменш ризикованим у порівнянні з покупкою різного виду цінних паперів може бути варіант відкриття банківського депозиту. Більшість банків вносить внески у Фонд страхування вкладів, щоб у разі якихось непередбачених обставин вкладникам повернули гроші. На випадок, якщо пролунає чергова банківська криза, у фонду буде можливість відшкодування шкоди вкладникам.

Разом з можливістю інвестування в акції, паї та інших види цінних паперів є можливість вкладу своїх капіталів в покупку нерухомості. Податковими органами компенсуються всі витрати, пов’язані з купівлею нерухомого майна, повертається і певна частина податку, виплаченого за рік. Хтось вважає за краще купувати дешеву нерухомість, ремонтувати її і потім перепродувати втридорого. Для інших вигідніше вкладення грошових коштів у новобудови – у той час, коли будинок тільки будується. Причина цього в тому, що вартість житла на момент здачі будинку в експлуатацію відчутно зростає, але це дуже ризикована справа.

Комусь вигідно отримувати прибуток, здаючи житлові приміщення в оренду, адже в цьому випадку оплата цілком і повністю залежить від площі, що здається в оренду, і часу, на який вона орендується. Здаючи в оренду офіс, власник встановлює ціну, спираючись, як і у випадку з квартирами, на площу приміщення, а також на його місце розташування. Звичайно, орендна плата, що стягується за користування торговим приміщенням або офісом, в рази перевищує ту, яка береться за користування квартирою. Однак у кожному випадку передбачається, що орендарем створюються всі умови, необхідні для ведення справ наймачем або для його проживання.

Навіть у тих, хто заробляє на життя тим, що пише статті та книги, є шанс змусити працювати гроші на своє благо при отриманні гонорарів за опубліковану статтю або книгу. Достатньо лише вибрати відповідний жанр і визначитися, яку тему буде зачіпати майбутній твір.

У кожної людини є вибір: підпорядкувати собі гроші і змусити їх служити собі або ж самому стати їх вічним служителем. Для цього достатньо лише виробити свою тактику поведінки з ними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *