Тест на вагітність: що, як і коли

Для багатьох жінок здача тесту на вагітність – це занепокоєння. Іноді стрес відбувається через те, що жінка хоче завагітніти, іноді це тому, що вона не хоче цього. “Дві полоски” – цікава тема.

Як працює тест на вагітність? Де купити?

Тест на вагітність – це простий і точний спосіб дізнатися вдома, чи вагітна ти, – ти просто пісяєш на паличку. Він недорогий та продається у більшості аптек та продуктових магазинів. В домашніх умовах це зробити легше, ніж у лікаря, чи не так?

Наскільки точний тест на вагітність? Він може брехати?

Тесту на вагітність можна вірити чи ні?

Тест на вагітність дуже точний, коли ти правильно його використовуєш. Тести на вагітність, які звичайно продають в аптеках, працюють з вірогідністю 99% із 100%. Вони такі ж точні, як і аналіз сечі на вагітність, який ти отримаєш в кабінеті лікаря.

Тести на вагітність працюють, перевіряючи сечу (мочу) на гормон, який називають хоріонічним гонадотропіном людини (ХГЛ). Ваш організм виробляє цей гормон тільки в тому випадку, якщо ти вагітна. ХГЛ вивільняється, коли запліднена яйцеклітина прикріплюється до оболонки матки – коли починається вагітність. Якщо результат тесту на вагітність позитивний, це означає, що ти вагітна. Якщо він негативний, це означає, що ти не вагітна.

Якщо ти сумніваєшся в тесті, можеш купити якийсь інший і зробити його знову.

Чи є різниця, коли робити тест на вагітність?

Тест на вагітність найбільш точний, якщо у тебе не наступила менструація (є затримка).

Тест на вагітність буде менш точним, якщо термін його дії закінчився або якщо ти не використовуєш його правильно. Тому завжди перевіряй термін придатності на упаковці та уважно читай інструкцію до тесту на вагітність.

Як швидко робиться тест на вагітність?

Ти можеш здати тест на вагітність у будь-який час після того, як час менструації пройшов – саме тоді вони працюють найкраще. Краще зробити тест на вагітність якомога швидше, якщо місячні не настали або думаєш, що можеш завагітніти.

Чим раніше ти дізнаєшся, що вагітна, тим швидше зможеш подумати про свої варіанти та отримати допомогу і турботу, щоб бути здоровою.

Говорять, що тести на вагітність працюють за кілька днів до місячних (до затримки), але насправді тоді результати зазвичай менш точні. Прочитай етикетку на своєму тесті на вагітність, щоб дізнатися, коли здавати тест на вагітність і наскільки він буде точним.

Іноді тест на вагітність здатний виявити гормони вагітності у твоїй сечі вже через 10 днів після незахищеного сексу. Але ці результати не надто надійні, і ти можеш отримати хибнопозитивний або хибнонегативний результат тесту.

Якщо твоя менструація дуже нерегулярна, або в тебе нема менструації взагалі з тієї чи іншої причини, найкраще для точних результатів – здати тест на вагітність через 3 тижні після сексу.

Де можна взяти тест на вагітність?

Ти можеш придбати тест на вагітність у місцевій аптеці, продуктовому магазині, а також у деяких інших магазинах. Тести на вагітність зазвичай недорогі. Іноді можна отримати безкоштовний тест на вагітність у спеціальних центрах. Більшість медичних центрів використовують ті самі тести на вагітність, які можна придбати в магазинах.

Іноді для тесту на вагітність використовують аналіз крові, але це, зазвичай, лише за особливих обставин.

Що робити, якщо тест на вагітність позитивний?

Якщо ти зробила тест на вагітність після того, як не було менструації, і результат позитивний, це означає, що ти вагітна.

Якщо тобі здається, що друга полоска ледь помітна, можеш зробити ще один тест, щоб бути впевненою.

Ти можеш звернутися до свого лікаря, щоб отримати подальшу перевірку. Він поговорить з тобою про варіанти вагітності та допоможе отримати необхідну допомогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *