Тест на глюкозу

Вагітні здають тест на толерантність до глюкози (береться кров з вени), щоб виявити, чи немає цукрового діабету.

Щоб здати тест на толерантність до глюкози, необхідно:

1. Взяти направлення на тест на толерантність до глюкози від вашого лікаря в жіночій консультації.

2. Купити в аптеці 75 г сухої глюкози (у вересні 2012 коштувало 10,32 грн. – дивіться фото), один лимон. Увага! Наперед не купуйте суху глюкозу, бо термін її придатності – 10 днів, а в аптеці вам дадуть таку, термін придатності якої менший, – наприклад, 5 днів. Держати суху глюкозу треба в сухому місці при температурі від 15 до 25 градусів С.

3. Тест на толерантність до глюкози здається зранку на голодний шлунок у кабінеті забору крові з вени у вашій жіночій консультації (краще прийти туди о 8 годині ранку, бо кров з вени треба здавати один раз, а потім – через дві години, так що треба встигнути, поки працює кабінет).

Щоб результати тесту були вірними, три дні перед тестом треба їсти, як звичайно. Ввечері перед здачею тесту треба не їсти солодкого (фрукти не їсти!), на ніч не наїдатися. За 10-14 годин перед здачею аналізу не їсти взагалі (ці години припадають на період нічного сну). Вагітній тяжко довго не їсти, тому треба потерпіти хоча б 8 годин перед здачею аналізу.

4. Вранці в день здачі тесту необхідно нічого не їсти.

5. За години дві до виходу з дому на аналіз закип’ятити 300 мл води, дати їй вистигнути, щоб була ледь тепла. Взяти півлітрову баночку, влити теплу воду, куплену глюкозу, сік з половини лимона, добре розмішати. Перелити цю суміш у півлітрову пляшку від мінеральної води.

4. Піти в кабінет забору крові з вени у вашій жіночій консультації, віддати направлення від лікаря, здати один раз кров з вени.

5. Випити суміш води, глюкози і соку лимона з пляшки протягом 5-15 хв. Засікти від цього моменту дві години і здати там же кров з вени повторно.

Ви виходите вранці о 7-7.30 (залежить від того, як далеко знаходиться ваша жіноча  консультація) з дому на здачу тесту голодні (!). У вашій сумочці повинні бути такі речі:

  • направлення на тест на толерантність до глюкози від вашого лікаря в жіночій консультації;
  • пляшка з розведеною глюкозою;
  • 10 грн. – стільки коштує подвійна здача крові;
  • пляшка з мінеральною або звичайною водою (якщо буде нудити від глюкози, можна пити воду, а їсти – ні).
Здати тест на глюкозу – не так страшно, як здається. Не потрібно накручувати себе, це легко. Підготуйтесь, прийдіть і здайте!
Здоров’я вам і вашим малюкам!
Автор: Наталія

3 thoughts on “Тест на глюкозу

  1. Це не плановий обов’язковий тест ? Тобто його можна не здавати . У мене немає проблем з цукром . Що ще показує цей тест? Просто враження що я здаю його бо лікар захотів. Друга вагітність така ж як і перша проходить нормально.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *