Свекруха і невістка. Як покращити відносини?

Думаєте, що свекруха – монстр, не дає жити, вже дістала, дратує, ображає кожен день, лізе в сім’ю, ще той маніпулятор? Тоді ця стаття – для вас.

Всі ми чули безліч анекдотів про відносини між тещею і зятем. Зараз спробуємо розібратися чому часто не складаються стосунки між свекрухою та невісткою. Відразу хочеться зауважити, що не всі свекрухи фурії, а невістки – янголята. І при всій адекватності обох сторін неприязнь може виникнути на рівному місці. Чому так відбувається!?

Причини неприязні свекрухи і невістки

Першою причиною неприязні свекрухи до невістки можуть бути ревнощі. Особливо якщо син єдиний і виховувався без батька. Не всі матері можуть поставитися спокійно до того, що тепер увага і турбота сина будуть спрямовані на власну сім’ю. Свекруха починає звинувачувати невістку в тому, що син став їй менше приділяти уваги.

Ситуація може бути посилена ще тим, що після весілля молоді залишаються жити з матір’ю чоловіка. Тут додається побутовий конфлікт. На кухні з’являються дві господині. Порада невісткам: не змагайтеся зі свекрухою в приготуванні тої чи іншої страви, а краще попросіть її навчити вас готувати те, що любить її син, їй буде приємно.

Найчастіше невістка – молода, самовпевнена, не вміє йти на компроміс, щоб згладити ситуацію. Свекруха впевнена в собі, так як у неї більше життєвого досвіду, вона вважає, що завжди має рацію. Так само молода жінка вважає, що тільки вона має право давати поради і контролювати свого чоловіка. Ще один момент, який може зіпсувати відносини свекрухи і невістки, якщо свекруха намагається контролювати життя молодих.

Як налагодити відносини?

І тут порада свекрухам: нехай молоді самі розбираються, а якщо їм потрібна ваша порада, то вони обов’язково запитають. Якщо ви перестанете робити зауваження, постараєтеся ставитися до невістки як до своєї дочки, ви зробите щасливими і себе, і її, і свого сина.

Трохи згладитися конфлікт свекрухи і невістки може тоді, коли в молодій сім’ї з’являється дитина. Тоді вся увага невістки перемикається на дитину. А поради і допомога свекрухи стають не зайвими. Також змінюється психологія жінок, тепер їх пов’язує кровна спорідненість.

Ще кілька порад для невісток, щоб уникнути конфліктів з свекрухами. Ваша свекруха не буде конфліктувати з вами, якщо ви будете доброзичливі і привітні з нею. Навчіться поважати свою свекруху. Адже це вона дала життя вашому чоловікові, виростила його і виховала в ньому ті якості, за які ви його полюбили.

Обов’язково від душі даруйте їй подарунки на всякі свята. При цьому заздалегідь можна порадитися з чоловіком, який подарунок вибрати.

Щоб свекрусі налагодити відносини з невісткою, їй треба згадати про свої стосунки з матір’ю її чоловіка. Якщо відносини були як у мами з дочкою, то чому б не спробувати побудувати такі ж стосунки і зі своєю невісткою. Якщо ж стосунки не склалися, то потрібно розібратися в допущених помилках і не допускати їх з дружиною свого сина. Якщо ви хочете нормально спілкуватися з онуками і сином, краще дружити з невісткою, так як її вплив на них більший, ніж ваш.

У висновку хочеться сказати, що є безліч сімей, в яких свекруха приймає невістку як свою дочку, а та відповідає взаємністю.

Перший крок, щоб не виникало таких конфліктів, – після весілля молоді повинні жити окремо !!! ПеревіренО!

Любіть один одного! Навіть якщо ви свекруха або невістка, адже тільки любов врятує світ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *