Судоми у воді

Серед причин нещасних випадків, що можуть статися під час перебування людей у воді, на чільному місці – судоми. Навіть на мілкому місці у ставку чи річці людина може втратити здатність рухатися внслідок раптового мимовільного скорочення м’язів рук або ніг.

Причини судом у воді

Судоми можуть викликатися багатьма причинами. Здебільшого вони пов’зані з остеохондрозом хребта, при якому порушується нервове регулювання і кровопостачання м’язів, а також із захворюваннями судин рук та ніг, коли живлення м’язів під час навантаження стає недостатнім. А приводом для появи судом можуть бути тривала ходьба або купання, до того ж необов’зково у холодній воді. Відомі випадки, коли судоми у плавців спричиняли трагічні наслідки при температурі +20-22 градуси.

Якої ж допомоги потребує людина, якщо у неї виникли судоми нижніх кінцівок?

Розминка перед купанням

Насамперед, перед купанням слід зробити розминку – кілька фізичних вправ. Найкраще, якщо це будуть біг, піднімання і згинання ніг, легкий самомасаж. Якщо ви прийшли в басейн, то спершу рекомендовано прийняти контрастний душ, розтерти тіло мочалкою, особливо м’язи крижів та литок. Мета такої розминки – “розігріти” м’зи, тобто трохи розширити кровоносні судини, що живлять їх. Тоді під час плавання спазми судин (різке їх звуження) не призведуть до судоми.

Допомога при судомі у воді

Якщо ж судома все-таки виникла, треба швидко здійснити різке больове подразнення м’яза, що скоротився. Для цого слід мати при собі (на купальнику або плавках) англійську шпильку. Різкий укол у найболючіше місце м’яза припинить судому. Якщо шпильки під рукою не буде, то різко і сильно натисніть на найболючіше місце кілька разів великим пальцем руки.

Якщо судома у м’язах литки виникає внаслідок незручного положення тіла, при різких поворотах або вночі під час сну, то допомогти собі у цьому разі можна так: встаньте на хвору ногу, підніміться на носок, не тримаючись руками за опору.

Запобігання судомам у воді

Люди із захворюваннями хребта та судин мають завжди пам’ятати про необхідність запобігання судомам: не слід довго перебувати в воді, запливати далеко від берега, купатися у нетверезому стані.

Страх і розгубленість – причини нещасних випадків у воді

Небезпека для життя інколи криється не в самій судомі, а у тому страхові й розгубленості, що їх викликає раптовий біль у нозі, руці або спині. Людина перестає володіти собою, не може швидко відреагувати на цей біль і стає жертвою нещасного випадку. Отож справді – порятунок тих, хто потопає, – у їхніх власних руках!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *