Суха гниль картоплі

Як вилікувати заражену сухою гниллю картоплі землю на городі?

Суха гниль картоплі проявляється, головним чином, під час зберігання. На поверхні бульб з’являються сірувато-бурі трохи вдавлені плями різних обрисів із невеликими світлими або рожевими подушечками. У цих місцях м’якуш стає бурим, трухлявим і сухим.

У сухому сховищі хворі бульби потроху всихають, а їх шкірка зморщується. При зберіганні картоплі в приміщенні, де вологість перевищує 90 відсотків, гниль буває вологою, але не перетворюється на слизувату, з неприємним запахом масу, що спостерігається при бактеріальній мокрій гнилі.

На ділянках, де вирощується картопля, необхідно проводити запобіжні і профілактичні агротехнічні заходи. Це – постійне підтримання високої родючості грунту, дотримання сівозміни. На невеликих присадибних ділянках важко створити повноцінну сівозміну, але бажано передбачити чергування культур з таким розрахунком, щоб картопля поверталася на попереднє місце не раніше, як через 3 роки. Слід звернутися до посіву сидеральних культур (жита, гірчиці білої, редьки олійної). Вони не тільки збагачують грунт органічною масою та підвищують врожайність картоплі, а й оздоровлюють грунт.

За 3—5 днів до збирання врожаю картоплі треба скосити бадилля і видалити його з городу.

Значно менше розвивається суха гниль на грунтах, де вносять гній і мінеральнідобрива.

Щоб запобігти поширенню хвороби, навесні при перебиранні картоплі з посадкового матеріалу видаляйте бульби з ознаками ураження збудниками хвороб, а також з тріщинами, підморожені, з ниткоподібними паростками.

Протягом вегетаційного періоду важливо обприскувати рослини фунгіцидами, які є в Переліку дозволених для використання на присадибних ділянках.

Якщо картопля уражена в полі, перед закладанням на зберігання її слід просушити і двічі перебрати, а бульби з ознаками хвороб видалити. 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *