Що робити, щоб ялинка довго стояла

Що може бути краще Нового року? Правильно – це підготовка до цього чудового свята. Навіть словами не передати ті радісні почуття, коли збирається вся родина, щоб нарядити лісову красуню! І її красою хочеться милуватися і милуватися! :)

Так, багато людей засуджують вирубку лісів і надають перевагу штучним ялинкам. Ми поважаємо думку кожного, але сьогодні ділимося порадами з тими, хто не уявляє собі Новий рік без аромату хвої вдома.

 

Як вибрати здорову новорічну ялинку?

Дотримуйтесь наступних порад під час купівлі ялинки:

  • Шукайте зелене дерево з найменшою кількістю бурих голок.
  • Виберіть дерево, яке стоїть на продаж в затіненому місці.
  • Проведіть по гілках рукою. Хвоя повинна бути податливою, міцною і не випадати. Уникайте дерев з сухими крихкими голочками.
  • Підніміть дерево на кілька сантиметрів вверх, потім стукніть об землю. Має випасти дуже мало зелених голок, але добре, якщо дерево втратить кілька коричневих.

Як правильно встановити ялинку: крок за кроком

Отже, ти вже купив ялинку… Що ж робити, щоб жива ялинка довше простояла і не обсипалася? Ялинка зможе простояти в отоплювальному приміщенні біля 5 тижнів, читай далі, як цього домогтися.

1. Дай призвичаїтися до температури приміщення.

Напевно куплена ялина спочатку стоїть у тебе на балконі. Коли занесеш її в кімнату, не розгортай/ не розмотуй її відразу. Ялинці потрібно трохи зігрітися, інакше потім тобі доведеться прибирати голки, що обсипалися.

2. Зріж 1 см низу.

Коли ялинка зігріється, знизу зріж її стовбур на 1-10 см: так зрубаному дереву буде легше пити воду.

Коли дерево рубається, сік витікає, висихає та запечатує пори деревини, сильно перешкоджаючи його здатності поглинати воду. Це відбувається протягом перших 3 годин. Ви можете зрізати знизу стовбур ялинки, як тільки повернетесь додому, або, якщо ви живете досить близько до місця, де ви придбали дерево, можете попросити продавця зрізати низ.

Потім обдай ялинку струменем теплої води.

3. Вибери нежарке місце.

Не встановлюй святкове дерево поблизу опалювальних приладів! Ялинці і так несолодко!

Постійна спека або коливання температури прискорюють висихання дерева.

Чим менша температура в приміщенні, тим повільніше йтиме процес висихання (і, отже, вашому дереву потрібно менше води).

Якщо в тебе є зволожувач повітря – можеш включати його – це допоможе ялинці довше залишатися свіжою. Ідеальна вологість у зимовий час для ялинки повинна становити близько 40 відсотків.

4. Закріпи, щоб не хиталася.

Закріпи ялинку в хрестовині, на підставці або якимось іншим способом.

5. Постійно давай пити.

Це можна зробити одним з наступних способів.

а) Оберни стовбур вологою ганчіркою, яку час від часу змочуй водою.

б) Постав у ємність з водою. Зверни увагу, що під час установки вода повинна бути теплою. Можна додати в воду 1/2 чайної ложки лимонної кислоти / оцту або таблетку аспірину. 

Однак більшість експертів сходяться на думці, що достатньо простої води – це все, що потрібно для збереження дерева свіжим. Просто не забувай щодня перевіряти рівень води – він завжди повинен охоплювати відрізаний кінець стовбура.

Скільки потрібно води ялинці? – На кожен сантиметр діаметра стовбура потрібен 1 літр води на день.

в) Встанови її у відро з чистим вологим піском, щоб він покривав нижню частину стовбура не менше ніж на 20 см. Попередньо розчини у воді таблетку аспірину, дрібку солі і ложку цукру і залий в пісок отриманий розчин. Не забувай щодня поливати деревце.

Догляд за новорічною ялинкою

Бажано щодня обприскувати водою ялинові гілки, але перед цим обов’язково вимкни гірлянду з розетки!

Не забувай регулярно додавати воду для ялинки – занадто мала кількість води може спричинити утворення смоли, а це означає, що дерево не вбере воду і швидко висохне.

Також будь обережним з ялинковими прикрасами: вибирай не дуже громіздкі і рівномірно розвішуй їх на ялинці, намагаючись сильно не обтяжувати якусь одну сторону.

Дотримуйся наших ідей і твоя ялинка простоїть якомога довше!

Не любиш штучні ялинки, а живу ставити шкода? Тоді змайструй маленьку ялинку з гілок ялинки. У лісі їх повнісінько!

Купувати зрубану ялинку чи ні – справа кожного, але якщо вже купив, тоді дотримуйся цих рекомендацій, щоб продовжити життя зеленій красуні і надовго зберегти святкову атмосферу в домі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *