Щеплення волоського горіха

Волоський горіх добре розмножується щепленням у південних краях. А в Україні (крім Криму) звичайне щеплення не вдається, бо листя з бруньок у живця починає розвиватися при температурі плюс 10— 15 градусів, а потрібна для виділення камбію температура — вище 20 градусів. Внаслідок цього живець не встигає зростатися з підщепою і гине.

Однак садівники-любителі знайшли вихід для подолання цієї перешкоди. Він полягає у використанні зимового спокою дерев, у який вони входять в умовах помірного клімату наприкінці літа — на початку осені. Цієї пори бруньки горіха втрачають здатність пробуджуватися, а камбій ще може ділитися при відповідному тепловому режимі.

Щеплення проводять так. Підщепу викопують, відразу ж на ній роблять щеплення. Після цього деревце вносять у приміщення з постійною температурою +26 градусів на 20—25 днів. За цей час брунька живця приживається до підщепи. Щепу виносять в холодне приміщення і тримають її там до весни.

З настанням тепла, але після можливих приморозків на початку травня, щепу висаджують в грунт. Плодоносять такі дерева уже через 3—4 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *