Що робити, якщо на вас хтось оформив кредит?

oformyly-kredyt-Якщо раптом вам почали надзвонювати співробітники банку або колектори з проханням повернути нібито взяті в кредит гроші, то ні в якому разі не панікуйте. Щоб не тільки домогтися правди, а й відновити добре ім’я, потрібен спокій. Отже, що робити, якщо на вас оформили кредит незаконно?

Як правило, шахраї оформляють невеликі кредити за загубленими власниками паспортами. Вони вклеюють власну фотографію або змінюють свою зовнішність, щоб бути схожим на зображення людини, що залишилася без паспорта, а потім відправляються в банк або в магазин, щоб оформити там кредит. Як правило, щоб отримати великий кредит, потрібно багато довідок, а також проходження різних перевірок, тому на велике кредитування такі шахраї не замахуються. Вони намагаються або взяти в кредит товари, або беруть невеликі експрес-кредити в банках.

Якщо ви потрапите в неприємну ситуацію, пов’язану з оформленням кредиту на ваші документи, то зневірятися не варто. Відправляйтеся в банк, де на вас був оформлений кредит, щоб написати заяву про те, що ніякого кредиту насправді ви не брали. Після цього банк почне власне розслідування. Крім цього, зверніться також і в міліцію з відповідною заявою. Якщо ви раніше втрачали паспорт або у вас його вкрали, то прикріпіть до заяв також спеціальну довідку про втрату документів.

Банки мають системи відеоспостереження, які вони і міліція можуть проаналізувати, щоб вичислити зловмисника, який узяв кредит на ваше ім’я за допомогою краденого або загубленого паспорта. Якщо на відео буде ясно, що кредит брали зовсім не ви, то для вас проблема буде вирішена, а ділом впритул займуться правоохоронні органи.

У разі, якщо система відеоспостереження не допоможе, то доведеться проводити спеціальну експертизу підпису. При цьому шанс на помилку у професійних експертів вкрай малий.

Таким чином ви все одно зможете відновити добре ім’я і позбутися боргів по кредиту, що раптово з’явилися. Після цього банк самостійно або на ваше прохання відправить запит в бюро кредитних історій по зміні даних, що дозволить вам відбілити своє ім’я як позичальника. Пам’ятайте, все можна вирішити мирно і полюбовно, головне – не впадати в паніку і не нападати на співробітників банку, які по суті якщо й винні, то тільки в тому, що не зрозуміли підробки фотографії, що часом зробити зовсім не просто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *