Протизаплідні таблетки для лікування прищів?

protyzaplidniГормональні контрацептиви (протизаплідні таблетки) дійсно можуть бути корисними у вирішенні проблеми прищів у дівчат і жінок. Проте, для цієї мети підходять тільки контрацептиви, що містять дроспіренон або ципротерон.

Дроспіренон і ципротерон – це синтетичні аналоги прогестерону, що володіють, крім всіх біологічних властивостей характерних для цього гормону, здатністю блокувати зв’язування андрогенів з чутливими до них клітинами (антиандрогенна властивість) і перешкоджають надмірній затримці води в організмі жінки (антимінералокортикоїдна дія).

На думку деяких фахівців, використання оральних контрацептивів в лікуванні прищів можливе в таких ситуаціях:

  • у жінок, для яких, крім усунення прищів, дуже важливий надійний захист від небажаної вагітності;
  • у жінок, в яких прищі з’явилися на тлі певних гормональних розладів і яких крім прищів турбують нерегулярні місячні;
  • у жінок, в яких прищі вперше з’явилися у віці 20-25 років і локалізуються переважно в області підборіддя і шиї;
  • у жінок, в яких лікування прищів топічними антибіотиками виявилося недостатньо ефективним і які з певних причин не хочуть або не можуть проходити лікування антибіотиками, призначеними для прийому всередину.

Для того щоб вирішити, чи потребуєте ви лікування оральними контрацептивами, – поговоріть з цього приводу з вашим лікарем. Якщо лікар визначить, що прийом оральних контрацептивів у вашому випадку не є небезпечний (у деяких жінок ці препарати можуть викликати надзвичайно важкі ускладнення), і що навпаки, використання цих ліків допоможе вирішити й інші ваші проблеми – він допоможе вам підібрати необхідні ліки і дасть рекомендації щодо їх приймання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *