Пропадає молоко. Що робити?

Буває, що при грудному вигодовуванні пропадає молоко, і дехто може порадити… вживати коньяк. Небагато, але кожного дня. Та що ж це буде? Там же алкоголь. Як дитина буде розвиватися і рости?

Малюк у перші місяці життя отримує грудь за вимогою, тобто мама реагує на плач. Протягом першого місяця дитина може їсти навіть 12—20 разів на добу!

А визначитись, чи достатньо молока, допоможуть мокрі пелюшки, їх повинно бути близько 10 чи більше за добу. Це означає, що малюкові достатньо маминого молока.

Щоб тривалий час вигодовувати дитину, дуже важливо дотримуватися правил годування.

Стосовно вживання алкоголю під час лактації лікарі категоричні: це міф, коньяк навіть у мізерних дозах може призвести до фізичних та розумових вад у розвитку дитини. Жодна з мам не хоче, щоб її синочок чи донечка у майбутньому товаришували з зеленим змієм. Пам’ятайте — алкоголіками не народжуються, ними стають.

Швидкість надходження молока до грудей залежить від їх наповненості: що більше спустошена грудь, то інтенсивніше виробляється молоко, і навпаки.

Одразу після народження дитини в грудях виробляється молозиво, якого ніби й мало, проте вистачає малюкові. На відміну від молока, молозиво надзвичайно поживне, тому не слід підгодовувати її сумішами чи водою.

Не треба прикладати дитину до другої груді раніше, ніж виссала першу. Адже молоко в грудях ділиться на „переднє” — рідке, багате на лактозу, і „заднє” — густіше, збагачене жирами. Отримуючи першу порцію молока, малюк п’є, а другу — їсть.

Уночі дитина теж може ссати грудь, бо приблизно з 3 до 8 години ранку виробляється гормон пролактин, що відповідає за утворення молока на наступний день.

Для збільшення кількості грудного молока мамі треба споживати м’ясо, рибу, овочі, молочні продукти, олію, а обмежити часник, редьку, цибулю, прянощі, бо вони надають молоку специфічного запаху і смаку. Сіль зменшує кількість молока. За 10— 15 хв. до годування треба випити теплий чай з молоком, а після годування обов‘язково щось з’їсти. Коли ж дитина спить, мама теж може відпочити, розслабитися, адже годування — справа почесна, та нелегка.

І нехай кожна мама відчуває радість від того, що малюк завдяки їй росте здоровим!

Автор: Тетяна

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *