Проблеми дівочі, жіночі

Автор: лікар-гінеколог

Вікторія запитує: “Мені 13 років, але ще досі немає місячних. Я боюся, що це може завадити моєму майбутньому материнству. Порадьте, будь ласка, чи можна прискорити настання менструацій”.

Відповідь. Хвилювання дівчини безпідставні, оскільки статеве дозріван­ня триває до 15 років і в неї попереду ще 2 роки. Звертатися до лікаря треба після 15 років, якщо така проблема зали­шиться.

П’ятнадцятирічна Ліза запитує: “Якщо незайману пліву не розірвано під час статевого акту, чи може жінка завагіт­ніти? А ще після регулярних менструацій у мене буває пе­рерва 1—2 місяці. Чи це нормально?”

Звичайно, завагітніти можна незалежно від того, розірвалася пліва, чи ні. А місячні в такому віці можуть бути нерегуляр­ними, оскільки ще йде статеве дозрівання.

Світлана пише, що чула, ніби можна запобігти вагітнос­ті завдяки молоку та йоду. Чи це правда?

Ні, тут мається на увазі інше: якщо під час аборту змастити йодом слизову оболонку матки, то це допоможе запобігти ва­гітності на 3—4 місяці.

Ми по змозі дали відповіді на запитання, які хвилюють багатьох дівчат і молодих жінок. Але наша вам порада: з усіх питань звертайтеся особисто до лікаря-гінеколога. Бо тільки під час огляду лікар може встановити діагноз, причину хвороби і вчасно надасть вам потрібну допомогу. Бережіть своє здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *