Переваги та недоліки натяжних стель

Натяжні стелі мають і переваги, і недоліки. Переваг набагато більше і практично немає недоліків.

Переваги натяжних стель

Для всіх вже стало очевидним, що натяжна стеля:

 • це швидко, доступно і надовго;
 • вона не вигорає;
 • не тріскає;
 • не провисає;
 • її легко протерти, легко відмити жирні плями;
 • натяжна стеля рятує від затоплення.

Але давайте побільше конкретики!

Швидка установка без пилу і бруду

Одне з головних переваг натяжних стель – легка і швидка установка, яка не вимагає стомлюючої підготовки приміщення, звільнення кімнати від важких меблів.

Не вимагає від вас закупівлі, доставки, навантаження-розвантаження матеріалів

Для установки натяжної стелі необхідно тільки вийти з приміщення, винести квіти і тварини, відсунути від стін високі шафи, а диван накрити поліетиленом / клейонкою.

Монтаж натяжної стелі не вимагає використання шпаклівок, на відміну від гіпсокартону. А тому установка натяжних стель – досить чиста процедура.

За часом установка середньостатистичної натяжної стелі 15 кв. м. займає 4 години. Час трохи збільшується при необхідності монтажу великої кількості точок освітлення в натяжну стелю.

Після виміру стелі і оплати авансу, вам залишається тільки почекати пару днів до остаточної установки натяжної стелі.

Довговічність і практичність

Натяжні стелі не вигорають від сонця, не провисають, не бояться затоплення сусідами, не накопичують на собі пил (при необхідності їх можна протерти вологою ганчірочкою). Натяжні стелі на відміну від гіпсокартонних не тріскають, від них не відстає фарба, як від побілених / помальованих стель. З плином часу натяжні стелі залишаються незмінної форми, кольору і фактури, і можуть радувати вас до 20 років.

Після установки натяжної стелі звичайно дають 10 років гарантії на неї. За фактом ви отримуєте 20-30 років служби стелі в незмінному вигляді.

Натяжну стелю не потрібно перефарбовувати або білити після установки і через багато років.

Натяжні стелі не тріскають. Особливо це актуально для власників нових будинків, які можуть давати усадку. Зазвичай в перші роки після здачі будівлі в експлуатацію ви можете помічати появу маленьких (а іноді великих) тріщин на пофарбованій стелі або стінах. Тому для уникненні цього рекомендують на стіни клеїти шпалери, а стелю замовляти натяжну.

І незаперечною перевагою натяжної стелі є те, що вона здатна врятувати від затоплення всі інші предмети інтер’єру: дорогі меблі, паркет, шпалери, декор. Ніхто з нас не застрахований від подібних випадків. На жаль, навіть власники приватних будинків в рідкісних випадках можуть мати затоплення. Реальний випадок: у людини в приватному будинку на другому поверсі вночі поламався якийсь вентелі на зливному бачку, і стелю першого поверху затопило. Більш того, спочатку стеля була гіпсокартонною, а під нею була розтягнута натяжна стеля. Так ось весь гіпсокартон намок і впав на натяжну стелю, вода також залишилася провисати на плівці. Приїхали майстри, акуратно злили воду, але в цьому випадку стеля відновленню не підлягає. В інших 95% випадків відновлюють натяжну стеля, а весь інтер’єр залишається повністю сухий.

Багатьох цікавить надійність натяжної стелі при ударі м’яча або пробки від шампанського. Вивляється, все буде добре.

Краса і оригінальність, широкий вибір фактур і відтінків

Натяжні стелі – це завжди свіжо і оригінально. Завдяки своїй глянцевій фактурі натяжні стелі візуально збільшують висоту приміщення, роблять кімнату світлішою і комфортнішою. Вибираючи натяжні стелі, ви можете замовити:

 • Підсвічування стелі, як по периметру, так і заплівкове підсвічування по всій площині натяжної стелі.
 • Дворівневі натяжні стелі, і навіть трирівневі.
 • Фотодрук зображень на матових і глянцевих стелях: небо, хмари, квіти, нічне небо, або іншої дизайнерської фантазії.
 • Систему зоряне небо на натяжній стелі в будь-якому варіанті: світіння через плівку, зірочки з проколом плівки, а також справжній зорепад у вас дома!
 • 3Д-натяжні стелі – це взагалі за гранню реальності, такого ще кілька років тому не міг уявити ніхто.
 • Комбінування декількох кольорів плівки в одній площині.
 • Декорування натяжної стелі ліпниною, деревом, металом.
 • Широкий вибір фактур і відтінків. Завдяки широкій гамі відтінків плівки натяжних стель, ваш інтер’єр завжди буде оригінальним і неповторним.

Простота в догляді

Натяжні стелі не потрібують ніякого спеціального догляду. На деяких форумах можна знайти висловлювання про накопичення пилу на натяжній стелі, але це абсолютно нелогічно. Принаймні якщо порівнювати натяжну стелю з іншими видами обробки стель, то натяжна стеля найменш схильна до притягнення та утримання пилу на своїй поверхні. Адже плівка абсолютно гладка, вона не виробляє статичної напруги, тому не може притягувати до себе пил. Гіпсокартонна і пофарбована стеля навіть більш схильні до утримання на собі пилу, так як мають менш гладку фактуру поверхні. Але все ж при необхідності ви можете протерти натяжну стелю вологою ганчірочкою, що з пофарбованою стелею виходить набагато довше.

Якщо на натяжну стелю щось бризнуло, пляму можна видалити звичайним миючим засобом для посуду без розчинника. Що стосується гіпсокартонних стель, то відтираючи з них плями, не завжди можна це зробити, а іноді залишаються сліди в місцях затирання.

Особливо добре зарекомендували себе натяжні стелі на кухнях, санвузлах та інших вологих приміщеннях. Адже на натяжній стелі не виникає цвіль, з неї легко можна прибрати краплі жиру.

Екологічність і вплив на здоров’я

Натяжні стелі – це надійно і безпечно. Наші натяжні стелі мають гігієнічний сертифікат і сертифікат пожежо-безпеки. Натяжні стелі вологостійкі і екологічно чисті.

Результати експерименту на загоряння показують, що плівка для натяжних стель абсолютно не підтримує горіння, і при впливі відкритого вогню не горить, тільки буде плавитися.

Особливо гостро стоїть питання про вплив натяжних стель на здоров’я людини. Чи може натяжна стеля в процесі експлуатації виділяти якісь шкідливі речовини, чи можливий якийсь неприємний або шкідливий запах від натяжної стелі. Знову ж дослідження і експерименти показують, що в процесі експлуатації плівка не виділяє ніяких речовин. У плівці при звичайній температурі використання немає ніяких летючих речовин, які могли б впливати на здоров’я людини.

Що стосується запахів, то при установці натяжної стелі плівку сильно розігрівають і звичайно, що вона видає запах. Але після установки на протязі 1-2 діб вона повністю остигає, і більше ніколи ви не відчуєте жодних запахів від своєї натяжної стелі. Натяжні стелі – це такий же оздоблювальний матеріал як шпалери, ламінат, інтер’єрні фарби. Всі оздоблювальні матеріали відразу після фарбування, поклейки або укладання видають невеликий запах, це звичайно, але цей запах дуже швидко зникає. Так що ви можете сміливо замовляти натяжну стелю, вона зроблена з такого ж ПВХ, як і пластикові стаканчики, з яких ми іноді п’ємо.

Всілякі тести, експерименти і дослідження показали незаперечну перевагу натяжних стель перед іншими способами обробки натяжних стель.

Недоліки натяжних стель

Як і у всіх товарів, у натяжних стель є не тільки переваги, а й недоліки.

– Натяжні стелі абсолютно не придатні для експлуатації в неопалювальних приміщеннях. Але це стосується тільки натяжних стель з ПВХ плівки. Тканинні натяжні стелі можуть експлуатуватися і в неопалюваних приміщеннях.

– У натяжні стелі не можна кидати дротики, вилки і ножі та інші гострі предмети. Гострим предметом хоч і складно, але все ж можна порізати або пошкодити полотно. Тому якщо ви любите розмахувати шаблею або вона у Вас просто є, натяжна стеля Вам не підійде. Хоча в деяких випадках порізи і пошкодження легко виправити силами професіоналів. А ось тупим предметом, таким як м’яч, іграшка, пробка від шампанського, швабратощо натяжну стелю ви не пошкодите, матеріал з якого вона зроблена – дуже міцний і еластичний. Так що сміливо можете встановлювати стелі в ігрових кімнатах, дитячих і спортзалах.

– У натяжні стелі проблематично додати додаткові точки освітлення. Тому перед інсталяцією натяжних стель добре подумайте, скільки Вам необхідно одиниць освітлення і визначте їх точне місце розташування. Звичайно, що і прибрати зайві точки освітлення з натяжної стелі неможливо, так як все одно на полотні залишаться посадочні місця.

– Натяжну стелю неможливо перефарбувати, тому до вибору кольору натяжної стелі підійдіть зважено і за участю всіх членів сім’ї, які будуть жити або відпочивати в цьому приміщенні.

– Натяжна стеля розтягується на 3 см нижче основної стелі і виконана з матеріалу товщиною 0,18 мм. Звичайно, якщо з основної стелі щось відпаде і ляже на полотно, то це буде видно. Тому перед установкою натяжної стелі, необхідно зняти зі стелі погано закріплені елементи фарби, штукатурки, шпалер, проводи й ін. При цьому ніякої особливої підготовки базового стелі робити не потрібно, наприклад, шпаклювати, грунтувати, вирівнювати, фарбувати і т. ін.

– Натяжну стелю неможливо встановити самостійно. Тому навіть якщо ви десь придбаєте полотно, то встановити його без спеціального обладнання і навичок монтажу (а це мабуть найважливіше) ви не зможете.

– Натяжні стелі неможливо перевезти з собою як меблі на іншу квартиру, так як полотно виготовлено строго під розміри приміщення. І навіть якщо приміщення схожих розмірів, то різниця в довжині або ширині або діагоналі в 5 см робить процес перевстановлення натяжної стелі неможливим.

– У приміщенні, де встановлений натяжна стеля не можна проводити зварювальні роботи або роботи кутовою шліфмашиной (болгаркою). Іскри від таких інструментів можуть пошкодити натяжну стелю.

Як бачите, натяжні стелі – дуже хороший оздоблювальний матеріал для вашої стелі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *