Основні помилки в управлінні власними грошима

pomylkyЧасто трапляється так, що людина втомлюється від фінансових проблем, які змушують її насилу дотягувати до наступної зарплати. У такій ситуації можна часто почути слова гіркоти і жалю, адже людина переживає серйозні грошові (фінансові) труднощі. Чому вони виникають? Як їх позбутися ситуацій, коли не вистачає грошей, як їх економити?

На жаль, більшість українців не володіють знаннями у фінансовій області та не мають уявлення про способи розумного розподілу своїх коштів, які повинні бути засвоєні ще з дитинства. Проте за кордоном в економічно розвинених країнах цій проблемі приділяють чималу увагу. Напевно тому громадяни, що живуть там, фінансово забезпечені.

Як часто виникає бажання організувати собі гідний відпочинок під час відпустки? Або відремонтувати квартиру і меблювати її? Де взяти кошти на виконання своїх бажань? Насправді потрібно переглянути управління своїми фінансами.

Найпопулярніший спосіб накопичення хоч якихось грошей – це екстремальна економія на всьому. Однак у пошуках низьких цін лишній раз доводиться в рази переплачувати за транспорт. У великих супермаркетах, де ціни на товар нижчі від звичайних, як правило, складно втриматися перед привабливими знижками і не купити насправді непотрібний продукт. Так, опинившись на розпродажі, дуже легко піддатися спокусі і придбати щось за низькою ціною. Потрібно контролювати себе і купувати тільки дійсно необхідні речі, а не з великими знижками.

Схильність до певних помилок в управлінні фінансами є у жінок. У них часто виникає бажання розвіятися і побалувати себе черговою обновкою або смачним десертом. При цьому себе вони виправдовують тим, що минулого разу вийшло добре заощадити. Такі слабкості також призводять до непотрібних розтрат.

Можна провести дуже ефективний експеримент. Так, протягом тижня потрібно фіксувати на папері всі непередбачені витрати. У цей список потрібно також включати те, що не було особливо необхідним. Прикладом таких покупок може бути випита в кафе чашечка чаю, яку можна було б приготувати самостійно вдома. Як правило, пізніше, вивчаючи складений за сім днів подібний список, люди вражаються сумі грошей, яка фактично була витрачена марно.

Не потрібно применшувати впливу на людей реклами. Дуже часто, не помічаючи того, людина робить покупку тільки лише через заклики її докучливих роликів. Наприклад, не дивлячись на брак грошей, доводиться купувати відому марку шоколаду або дорогі сигарети для демонстрації статусу або з метою отримати чиюсь увагу. Тому перед будь-яким придбанням, навіть незначним, потрібно обміркувати його необхідність.

Нарешті, сім’ї регулярно стикаються з фінансовими труднощами через неузгодженість дій її членів. Чому немає практики спільного складання чоловіком і дружиною списку планованих покупок? Це хороший спосіб, щоб виключити достатню кількість помилок і непорозумінь у сім’ї.

Дотримуючись цих нескладних рекомендації, можна почати шлях до правильного управління своїми коштами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *