Кишенькові гроші дітям: коли, скільки, на що?


Тільки з недавнього часу, у зв’язку з різними змінами в суспільстві, батьки зіткнулися з тим, що дитині потрібні гроші на дрібні потреби. Багато хто з батьків в цілому ставляться до цієї ідеї непогано. Але зустрічаються такі батьки, які абсолютно не сприймають це з різних причин: або через вік, або з боязні, що дитина купить щось нехороше, шкідливе.

В цілому, кишенькові гроші – це гроші, які даються дитині на значущі для неї речі, предмети тощо. Тобто дитина сама вирішує, на що буде витрачатися ця грошова сума.

Відповідь на питання, чи потрібно давати гроші, швидше позитивний.

Коли почати давати гроші дитині на кишенькові витрати?

kyshenkovi-hroshiНеобхідно з шкільного віку пояснювати дітям, яким чином ви заробляєте гроші, і як їх слід розумно витрачати. Якщо ви привчите дітей правильно розпоряджатися грошима, не витрачати їх на дурниці, це позитивно позначиться на їх майбутніх відносинах з фінансами.

Кожні батьки самі вибирають, коли дитина отримає свої перші гроші на витрати, і яка це буде сума. Але бажано дотримуйтеся декількох порад.

Для чого давати дитині кишенькові гроші? В неї ж все є.

Коли дитина вперше отримує якусь суму, яку може витратити на свій розсуд, вона починає відчувати себе дорослою. Ви повинні пояснити, що дійсно вважаєте її вже дозрілою для самостійної витрати кишенькових грошей, що довіряєте їй. А для дитини дуже важливо вперше відчути себе самостійною особистістю, якій почали довіряти батьки.

Скільки?

Краще відразу ж обумовити суму, яку ви будете давати з періодичністю, наприклад, раз на день, тиждень або раз на два тижні. Ця сума повинна бути однаковою, щоб дитина могла продумувати, планувати, на що вона її витратить.

На що може витрачати?

Ніколи не вказуйте, на що вашому чаду витратити отримані від вас гроші. Повірте, дитина сама з часом зрозуміє, які речі йому потрібніші, почне правильно вибирати необхідні товари. Якщо ви будете постійно тиснути на дитину і наставляти, що можна купувати, а що не можна, скривдите її, адже виходить, ви довіряєте їй тільки на словах, а на ділі вважаєте маленькою і несамостійною. Покажіть дитині, що її вибір також цінний і вагомий, що не наказуєте їй, а радите. І якщо врона зробить вибір, який вам не сподобався, не дорікайте. Дитина буде вдячна вам, а найголовніше – з часом навчиться контролювати свої витрати!

Покарання грошима

Не робіть з грошей метод виховання. Ніколи не карайте грошима дитину за будь-якої непорядний вчинок. Але й не нагороджуйте заохочувальною сумою за хороші справи. Гроші не повинні стати вагами відносин між вами і дитиною. Вручення грошей дитині повинно бути повсякденним, не значущим.

На який термін давати дитині кишенькові гроші?

Давайте гроші у визначений термін, не раніше і не пізніше, адже дитина повинна розуміти, що гроші – не іграшка, їх не так легко заробити. І якщо дитина раз витратила гроші раніше запланованого терміну і їй знадобилося ще, то після вашої відмови вона задумається, чи потрібно і наступного разу так нерозумно тратитися.

Якщо ви врахуєте всі вищевикладені поради, то і ви, і ваше дорослішаюче чудо залишитеся задоволені. Звичайно, кожна дитина індивідуальна, і тільки вам судити, який варіант видачі кишенькових грошей оптимальний для вас. Ми лише радимо, а не наставляємо робити саме так. Але не забувайте, у ваших руках є можливість виростити соціально адаптовану і в майбутньому благополучну людину, яка знає, як потрібно поводитися з грошима.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *