Квашення капусти

kvashena_kapusta

Зазвичай капусту квасять у дерев’яних діжках. Невелику кількість (5—10 кг) квасять у скляних банках чи в глиняних горщиках. Посуд, призначений для квашення, ретельно миють гарячою водою, а перед укладанням капусти — холодною. Для квашення використовують тверді головки білокачанної капусти.

kvashena_kapusta2Щоб капуста була смачною, ароматною, на 10 кг беруть 200—250 г дрібної солі, 30 г натертої моркви чи 800 г яблук (краще антонівки) або 150 г журавлини та брусниці. Добре додати 3 г лаврового листя чи духмяного перцю.

Головки капусти очищають від верхніх зелених та ушкоджених листків, миють у холодній воді, шинкують чи дрібно ріжуть. Підготовлену капусту змішують із сіллю та приправами.

На дно діжки кладуть помите капустяне листя шаром 2—3 см й наповнюють капустою з приправами, ущільнюють до появи соку. Зверху накривають помитим капустяним листям шаром 6—8 см та полотном чи марлею й кладуть круглу дерев’яну дощечку з невеликим вантажем, щоб вона покрилась капустяним соком на 1—4 см.

5—6 днів капусту слід тримати в теплому місці. Ознака початку бродіння — слабке помутніння розсолу та утворення на поверхні піни. Після цього діжку з капустою помістити в прохолодне приміщення для закінчення бродіння та подальшого зберігання.

За місяць квашена капуста готова. Смакуйте на здоров’я!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *