Коли, як і чому починають рости груди

Коли починають рости груди ?

Початок росту молочних залоз є одним з найбільш ранніх ознак статевого дозрівання у дівчаток. Як правило, перші ознаки збільшення грудей з’являються вже біля 10-11 років. Зазвичай, груди починають рости приблизно за 1-2 роки до появи перших місячних.

Скільки років ростуть груди ?

Весь процес росту і розвитку молочних залоз займає від 3 до 5 років, але у деяких дівчат на це може піти до 10 років.

Чи правда, що коли груди ростуть, то вони болять?

Так, це правда. Дуже багато дівчат можуть відзначати болючість грудей під час її зростання. Це нормально.

Крім болі у грудях ти можеш також зауважити , що шкіра грудей періодично свербить – це пов’язано з тим, що шкіра розтягується під «натиском» зростаючих грудей.

grudy3Стадії розвитку молочних залоз

Щоб ти змогла визначити, наскільки правильно і своєчасно розвиваються твої груди, зверни увагу на особливості молочних залоз, характерні для кожного віку:

 • Від народження до 9,5 – 10,5 років: молочні залози нерозвинені, мають пласку форму і не відрізняються від грудних залоз у хлопчиків.
 • З 10,5 до 11,5 років: з’являються найперші ознаки зростання молочних залоз. Дуже часто дівчата не помічають, що їх груди почала рости, так як цей процес йде дуже повільно. Груди все ще можуть виглядати плоскими, проте, якщо уважно придивитися, ти помітиш зміни: ареола соска (більш темна шкіра навколо соска) стала ширшою, ніж раніше, а область під соском виглядає трохи «припухлою».
 • З 12,5 до 13 років: молочні залози повільно, але збільшуються в розмірах. Спочатку груди можуть мати конічну форму (у вигляді трикутника, вершиною якого є сосок) . Поступово груди набувають більш округлої форму. Ареоли соска стають трохи темніші і область під ними може виглядати ще більш «припухлою», ніж раніше. Сосок може трохи випирати назовні, але далеко не у всіх дівчат (іноді сосок плоский і не виступає над шкірою).
 • З 13 до 13,5 років: молочні залози продовжують рости і збільшуватися в об’ємі. У деяких дівчат в цьому віці груди можуть мати злегка незвичайну (але нормальну з точки зору медицини!) форму у вигляді конуса на конусі. Тобто, на більшому конусі (сама молочна залоза) виступає другий менший конус (припухла область ареоли з соском) .
 • З 13,5 до 25 років: груди досягають піку свого росту. Зникає форма грудей «конус на конусі» і молочна залоза набуває однорідної, округлої форми з виступаючим соском на вершині.

Але це тільки середні показники вчених! Кожен особливий! В декого починають рости після 18!

Чи можуть груди вирости після 15-16 років?

Груди можуть ще збільшуватися аж до 25 років і навіть довше! Піку свого розвитку вони досягають в період вагітності, перевірено на собі!

Твої груди можуть значно вирости під час вагітності та годування груддю.

Що робити, якщо груди почали рости до 10 років?

Якщо тобі ще немає 10 років, але ти вже помітила ознаки збільшення молочних залоз, то швидше за все, це нормально і не говорить про відхилення. У деяких дівчаток перші ознаки зростання грудей з’являються у віці від 8 до 10 років.

Якщо зростання молочних залоз і інші ознаки статевого дозрівання (прихід місячних, поява волосся в пахвах і на лобку) з’явилися до 8 років, то необхідно звернутися до лікаря.

P.S.: Радійте, якщо маєте гарні маленькі груди!

Автор: Наталя

5 thoughts on “Коли, як і чому починають рости груди

 1. Мені 14 груди як у дівчат яким 11-12 років.в моїй сім’ї всі жінки мають пишні груди . В мене є шанси що мої груди збільшаться ?

  • Привіт, Віка, в моєї однокласниці почали рости після 18, вона теж дуже переживала в 14-15 років. Виявилось, дарма, в кожного по-своєму. Не поспішай дорослішати.
   Можливо твій організм ще не переходить з дівчини до жінки, ще немає тієї кількості гормонів, все виросте, просто треба почекати :)

 2. Мені 17 років а груди помоєму першого розміру , у сімї у всіх пишні груди. Мені просто цікаво чи воростять в мене груди чи їх ріст вже припинено. Подруга моя в свої 13 приймала якісь гормони зараз їй 15 груде в неї 3 розміру мені цікаво якщоб проконсультуватися з лікарем і приймати гормони то груди збільшаться в розмірі?

  • Женя, ще можуть вирости, особливо коли завагітнієте. Гормони приймати – дуже шкідливо, та і ваша вага може бути надзвичайно великою після цього.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *