Коли відбувається овуляція у жінки?

Анатомія овуляції в жінки / дівчини

Овуляція – це момент виходу, вивільнення зрілої яйцеклітини з фолікула в жіночому яєчнику, де зберігаються і зріють яйцеклітини.

Вивільнення дає можливість запліднювати яйцеклітину чоловічими сперматозоїдами. Як правило, у людини одночасно вивільняється тільки одна яйцеклітина; зрідка бувають два або більше виверження під час менструального циклу.

На який день припадає овуляція?

Щоб дізнатися, коли відбувається овуляція після місячних, необхідно за календарем відрахувати 14 днів з початку останньої менструації.

При ідеальному 28-денному циклі до наступних місячних залишиться також 14 днів, тобто овуляція припадає рівно на середину циклу.

Реальність для багатьох жінок така, що коли справа доходить до менструального циклу, то “середнє” не слід ототожнювати з “нормальним”. Тривалість циклу (і дати овуляції) істотно відрізняються між різними жінками.

Є багато факторів, які можуть змінити регулярність менструального циклу і, отже, регулярність дати овуляції. До них відносяться зміни рівноваги гормонів, хвороб, подорожей, стресу, безсоння, дієтичних факторів і т. п. Нерегулярність циклу або зміна довжини циклу є нормальним явищем. Якщо вас турбує регулярність циклу, рекомендується обговорити це з лікарем.

Основні ознаки овуляції

 • сильніші і густіші виділення;
 • посилення статевого потягу;
 • зміна температури тіла;
 • ніс починає чіткіше відчувати запахи;
 • болючість, чутливість або набухання грудей;
 • біль внизу живота / здуття / спазми.

Але пам’ятайте: все дуже індивідуально, в одних жінок ці ознаки є, в інших – немає.

Як точно дізнатись, що в мене овуляція?

 • Вимірюючи базальну температуру протягом усього циклу або декількох циклів.
 • За допомогою тесту на овуляцію по сечі. Він реагує на кількість специфічного гормону (ЛГ), який іноді називають гормоном фертильності. Тести бувають одноразовими і багаторазовими.
 • За допомогою тесту на овуляцію по слині. Він являє собою міні-мікроскоп, що оцінює фертильність по картині кристалізації слини.

Що може вплинути на результат вимірювання овуляції?

Спотворити результати визначення овуляції може прийом деяких лікарських препаратів:

 • антибіотиків (наприклад, тетрацикліну);
 • гормональних засобів (наприклад, протизаплідних таблеток – після закінчення їх прийому повинно пройти хоча б два циклу).

Крім того, жінкам старше 45 років і тим, кому поставлено діагноз безпліддя, перед визначенням овуляції краще проконсультуватися з лікарем-гінекологом.

Як завагітніти під час овуляції?

Після овуляції яйцеклітина повинна бути запліднена протягом приблизно 12-24 годин. Це максимальна післяовуляторна тривалість життя яйцеклітини. Тим не менш, ви технічно “родючі” в дні до овуляції, а також, через те, що сперма може жити до запліднення декілька днів (в стадії очікування). Більшість експертів з народжуваності радять займатися любов’ю протягом кількох днів прямо перед овуляцією, а також на очікуваний день, якщо, звичайно, у вас є бажання завагітніти.

Гормони, які стимулюють овуляцію, виробляються в гіпофізі, тому, щоб у вас була овуляція і, можливо, вагітність, подбайте про стан свого мозку і психіки :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *