Коли пора носити ліфчик?

Перш за все, варто розібратися, що стоїть за проханням дівчинки- підлітка купити бюстгальтер. Буває, «там» ще нічого не виросло, але донька почувається незатишно в компанії одноліток, які вже обзавелися і бюстом, і жаданим предметом гардеробу. У цьому випадку не треба відмахуватися від переживань дівчинки – придбайте їй спортивний бюстгальтер (він захищатиме чутливу тканину грудей у міру зростання і підвищуватиме самооцінку його власниці). Однак для класичної моделі ліфчика час ще не прийшов – лікарі впевнені, що без потреби його носити не варто. Даремний бюстгальтер може здавлювати, натирати ніжну область.

lifchykІнша справа, якщо причина для придбання бюстгальтера актуальна – фізіологічна, коли груди виросли настільки, що їх треба захищати і підтримувати (особливо при активному русі, заняттях спортом і т.д.).

Фахівці впевнені – практика носіння хорошого бюстгальтера важлива для збереження правильної форми грудей. При цьому важливо визначити відповідний розмір, адже надто стягуючі бюстгальтери надмірно стискають груди, а надто вільні – провокують її обвисання.

Щоб зробити правильний вибір, необхідно провести заміри – об’єм під грудьми (ця цифра буде позначати розмір бюстгальтера – першу цифру на етикетці) і обсяг по найбільш виступаючій точці грудей. Обчисливши різницю між цими цифрами, ми отримаємо передбачуваний розмір чашечки. Отже , якщо різниця менше …

… 10 см – нульовий або АА,

…. 10-12 см – перший або А,

…. 13-15 см – другий або В,

…. 16-17 см – третій чи С і т.д.

Важливий момент! Бюстгальтер обов’язково треба приміряти! Адже навіть модель потрібного розміру може виявитися незручною. «Правильний» ліфчик сидить горизонтально, не врізається в тіло, не залишає слідів на шкірі (від бретелей або гачків), не заважає диханню на повні груди і активним рухам тіла. Крім того, він виготовлений з натуральної тканини і не має «кісточок».

Постскриптум. Гінекологи впевнені: стан молочних залоз – «дзеркало» репродуктивного здоров’я дівчинки. Тому мамам дочок-підлітків слід проявити належну увагу до цього чуйного органу, не забуваючи про об’єктивність і здоровий глузд. І тоді розвиток маленької леді буде природним і гармонійним. 

4 thoughts on “Коли пора носити ліфчик?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *