Коли найлегше завагітніти

100% гарантії не буває ні в чому. Але ймовірність завагітніти можна збільшити. У спробах зачати дитину це не буде зайвим.

Коли легше всього завагітніти? Розглянемо сприйтливий для цього період.

Сприятливий період

Період менструального циклу, коли настання вагітності найбільш імовірне, називається фертильним періодом.

Фертильний період сам по собі дуже нетривалий – він триває 48 годин з моменту овуляції, тобто яйцеклітина, що покинула яєчник і пішла мандрувати по жіночих статевих шляхах, може бути запліднена протягом 2 діб. Однак необхідно враховувати, що сперматозоїди залишаються життєздатними в організмі жінки приблизно протягом 5 днів. Тобто, яйцеклітину, яка щойно вийшла, можуть зустріти сперматозоїди, які терпляче очікують її в маткових трубах і навіть у черевній порожнині.

Таким чином, з урахуванням не тільки жіночого, але і чоловічого фактора, тривалість фертильного періоду складає 6-8 днів. Його тривалість при розрахунках іноді навмисно збільшують з практичної точки зору, тому що буває досить важко визначити терміни його початку і кінця.

Для того, щоб точніше розрахувати фертильний період, потрібно визначити початок овуляції. Зробити це можна за допомогою вимірювання базальної температури протягом декількох циклів, а також використовуючи тести на овуляцію по сечі або слині. В ідеалі овуляція відбувається щомісяця приблизно в середині менструального циклу.

При регулярному менструальному циклі тривалістю 28 днів парам рекомендують займатися любов’ю через день в період між 10-м і 18-м днями (рахуючи перший день менструації як перший день) вашого місячного циклу. У цей період жіночий організм найбільш готовий до зачаття.

Втім, не варто ставитися до таїнства акту любові приземлено. Це буде занадто тиснути на весь приємний, романтичний процес зачаття, що не терпить ніякого насильства. Найкраще протягом декількох місяців просто із задоволенням займатися коханням небагато, ближче до можливого строку овуляції. Коли ж ви зрозумієте, що з якоїсь причини не можете завагітніти, зверніться за консультацією до лікаря.

Як часто займатися сексом?

Довгий час вважалося, що чоловікові слід утримуватися від сексу протягом декількох днів до найбільш сприйтливого періоду у жінки, щоб у нього накопичилося більше насінної рідини. В більшості випадків це вірно. Дослідження показують, що чим частіше у чоловіка відбувається еякуляція, тим менше у нього насінної рідини.

Але необхідно відзначити, що «запліднювальна» властивість сперми залежить від частоти статевих актів. Чим більше статевих актів і еякуляцій, тим кращий головний фактор для зачаття – рухливість сперматозоїдів. У той же час, кілька актів в день роблять зворотну дію – концентрація сперматозоїдів значно знижується. Коханням не потрібно займатися щодня, щоб збільшити свої шанси завагітніти. Пари, що мають статеві стосунки у фертильний період через день, мають практично настільки ж високий відсоток зачаття (22%), як і ті, хто робить це щодня (25%). А ось у пар, що займаються сексом один раз в тиждень, цей відсоток знижується до 10, оскільки вони просто можуть пропустити основний момент, коли можна завагітніти. 4 і > актів в тиждень – це оптимальний ритм для зачаття. При стриманості, починаючи з п’ятого-шостого дня, ця можливість зменшується.

Фізіологічні пози для зачаття

Після сексу не варто квапитися вставати відразу, краще полежати на боці, прийняти позу «берізки» (високо піднявши ноги) і т.п. Вибір пози безпосередньо залежить від особливості будови вашої матки (так, при внутрішньому загині рекомендують лежати на животі, нахиляючись убік загину, а при дворогій матці – навпаки – піднімати малий таз вгору і т.д).

Ноги не обов’язково витягати, як у гімнастки, – головне, піднімати таз, не даючи спермотозоидов витікати. Чи буде в якості опори служити бетонна стіна або тепле плече чоловіка – вирішувати вам. Порада від вашого гінеколога в цьому випадку також не зашкодить.

Важливе значення має також дотримання інтимної гігієни після статевого акту. Більшість лікарів рекомендують відмовитися від гігієнічного мила і подібних засобів, спринцювань. Все, що змінює величину рН у піхві, може нашкодити спермі.

Якщо «зловити» сприятливий для зачаття період ніяк не виходить, вам на допомогу готова прийти сучасна діагностична апаратура. Вихід і дозрівання фолікула (особливо при проведенні стимуляції) можна відстежити за допомогою УЗД, щоб знати, коли найбільша вірогідність завагітніти, в який день і годину спрямовувати вашу активну сексуальну енергію на зачаття дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *