Гроші під контроль

Давайте поговоримо про те, куди йдуть наші кошти, як економити гроші і на чому можна трохи заощадити, щоб сімейний бюджет не сильно постраждав від зайвих покупок.

Як правильно спланувати сімейний бюджет, щоб на все вистачило?

Отримавши зарплату, намагайтеся відразу скласти список витрат на найближчий місяць. Запишіть, скільки грошей і на що саме вам необхідно витратити в першу чергу. Чи не збираєте борги з комунальних послуг і за кредитами, так як в цьому випадку розплатитися з ними буде досить складно. Розподіливши бюджет, вам залишиться розподілити кошти, які залишилися вільними. А значить, що у вашій таблиці може бути присутнім приємний додатковий розділ під назвою «Мрія».

Щоб розподілити гроші найбільш правильно, розділіть їх на кілька частин. Частин має бути стільки, скільки у вас вийшло категорій витрат. Якщо незабаром гроші в одній з частин закінчаться, то не варто залазити в «інший конверт». Добре подумайте, чи потрібно заради незапланованої покупки жертвувати, наприклад, походами в кафе в обідню перерву або відмовлятися від проїзду автобусом і ходити на роботу пішки.

Якщо заробітна плата перераховується на рахунок вашої банківської зарплатної картки, то зніміть суму, яка буде необхідна вам на місяць. Не забувайте, що з віртуальними грошима набагато простіше розлучитися, ніж з купюрами, які виявляються в наших руках. Здійснюючи навіть велику покупку, може зберігатися ілюзія, що гроші є.

Приблизно раз тиждень корисно записувати витрати в блокнот. Так ви зможете побачити, куди конкретно пішли ваші гроші.

Приклад складання таблиці сімейного бюджету:

planuvaty-svij-byudzhet

Якщо наприкінці місяця ви виявите, що на харчування пішла дуже велика сума, то зможете подивитися, на чому краще зекономити. Виділіть окрему графу, в яку ви внесете витрати на пиво, сигарети і спиртні напої. Якщо ви побачите, скільки грошей пішло на шкідливі звички, то, можливо, зможете відмовитися від них.

Наприкінці місяця підведіть підсумки. Якщо ви витратили значну від загального бюджету суму на дрібнички, то це говорить про те, що ви схильні до імпульсивних витрат. Перед походом за покупками вам бажано писати список необхідних товарів, щоб не допустити зайвих витрат у наступному місяці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *