Догляд за вазонами після покупки

Перш ніж вазони з’явилися у вас вдома на підвіконні, вони пройшли довгий і виснажливий шлях.

В оранжереях квітникарських господарств вони живуть в ідеальному середовищі. Освітлення, температура і вологість повітря, вода, підгодівля – все це протягом цілого року оптимально відповідає їхнім бажанням А потім їм судилося пережити перший шок: їх пакують, розміщують у вантажівках чи інших транспортних засобах і перевозять в великі торгові зали. Там торговці квітами вибирають свій зелений товар, знову вантажать в машини, а потім розміщують в сховищах або в приміщеннях магазину. І вже тільки після цього приходите ви, просите запакувати вазон і повертаєтеся зі своїм придбанням додому.

Для рослин цей кожен раз означає зміну температури повітря, іншу вологість, незвичну воду, а часто і брак світла. Щоб витримати цей стрес, їм потрібно чимало енергії. Не чекайте від вашої нової квітки в перші ж дні негайних успіхів в пусканні пагонів і утворенні бутонів. Вона повинна спочатку звикнути до нового середовища.

Легше за все вазони долають зміну обстановки навесні або на початку літа, адже саме в цей час різниця між атмосферою оранжереї, температурою повітря на вулиці і умовами в самій квартирі не така велика. Не купуйте дорогі кімнатні рослини взимку. І вже тим більше – на відкритих лотках або на ринках. Якщо покупку все ж необхідно зробити в зимовий час, то рослину потрібно ретельно обернути газетним папером в кілька шарів і якомога швидше відвезти додому. А вдома відразу ж розпакуйте квітку, щоб вона розправила стебла і листя і знову почала дихати. Для акліматизації треба її спочатку покласти у досить світле, але не дуже тепле місце.

Літні квіти для балкону, лоджії або тераси, які навесні починають продавати досить завчасно, теж вирощені в оранжереях і не переносять ні холодного весняного повітря, ні жарких сонячних променів. Коли ви посадите квіти в ящики, не забувайте, що кілька днів їм корисно постояти в захищеному від вітру і сонця куточку. Перед тим як взяти в руки лійку, перевірте субстрат. Надмірна вологість в області кореня лише посилить стрес для рослини. Тільки якщо весь комок землі в горщику сухий, потрібно полити його до повного просочення. Коли саме слід починати підгодівлю добривами, точно визначити неможливо. Але якщо приблизно через два тижні не утворюються нові пагони, то в воду для поливання потрібно додати трохи рідких добрив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *