Чим корисні огірки?

ohirkyБотанічний опис

Огірок – однорічна рослина сімейства Гарбузових. Більшість сортів являють собою ліановідну рослину, яка характеризується розгалуженими наземними і підземними частинами.

Основна частина кореневої системи залягає на глибині 20-40 см, тому коріння у огірків вельми чутливе до тепла і заморозків.

Основна відмінність огірків від інших овочевих культур полягає в тому, що ці рослини відносяться до класу однодомних роздільностатевих рослин. На них є як чоловічі, так і жіночі квітки, які легко візуально відрізняються один від одного. Жіночі квітки ростуть поодиноко або групою по 2-3 в пазусі листків, а чоловічі – зібрані в суцвіття по 5-7 квіток.

Щоб забезпечити появу і визрівання плодів, потрібне запилення жіночих квіток пилком, що зазвичай проводиться комахами.

Плоди визрівають тільки на жіночих квітках, а чоловічі залишаються пустоцвітом.

Корисні властивості огірків

Цінні компоненти

Поживна цінність огірків невелика, оскільки приблизно на 98% вони складаються з води, тому їх часто рекомендують для схуднення.

1 кг огірків містить всього 135 кКал!

В огірках містяться мінеральні солі – магній, кальцій, фосфор і залізо, а також мікроелементи – йод, мідь і марганець.

Ароматичні і смакові характеристики

Огірки мають легко впізнаваний свіжий аромат, який не можна сплутати з якимось іншим. Смакові властивості значно різняться від сорту до сорту. Повний смак вони мають у недостиглому вигляді, коли насіння всередині не оформилися і не затверділи.


Використання огірків в кулінарії

Огірки солять, консервують, маринують, вони входять до складу зимових салатів і закусок, які протягом всієї зими є джерелом корисних речовин і допомагають урізноманітнити стіл. У свіжому вигляді огірки прекрасно підходять для салатів або як самостійна страва.

maska_z_ohirkaВикористання огірків в медицині

Огірки корисні людям з порушенням апетиту і травлення, так як вони збуджують апетит і покращують роботу ЖКТ, а також при хворобах печінки, нирок і серцево-судинних захворюваннях. Огірки рекомендують тим, хто страждає від ожиріння або споживає багато їжі з підвищеним вмістом шкідливого холестерину.

Огірки в косметології

З давніх часів огірки вважаються чудовим косметичним засобом. Пам’ятаєте радянські фільми, де жінки накладали огірки на очі або обличчя?

Огірки добре зволожують, омолоджують шкіру, роблять її ніжною та м’якою.

Кажуть, що огіркова кашка привтиранні у шкіру зменшує целюліт.

Автор: Оксана

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *