7 раз подумай, чи варто брати кредит?

У багатьох представників людського роду зараз за душею знаходиться кредит. І думаю що і ви, читачі нашого сайту, теж не обділені цим даром економічного дива. А ті ж, хто ще не завів його собі, розмірковують про те, який кредит краще взяти? Але прошу вас! Не поспішайте!

Кредити … Які вони? Добре відомий Роберт Кіосакі ділив їх на два види – хороші і погані. Але як то кажуть, якщо це важливо, то не гріх і повторитися.

chy-varto-braty-kredyt (4)Отже, почнемо з другої частини. Що собою являють погані кредити? Це – настільки звичні нам споживчі кредити – на купівлю якогось товару. З чим же найчастіше стикаються такі позичальники?

У нашому просунутому світі і такому, що швидко розвивається, практично будь-яка річ дуже спритно стає несучасною. Тобто купивши в кредит річ, ви через деякий час виявляєте аналогічний продукт за таку ж ціну, але набагато функціональнішу і сучаснішу. А до кінця кредитних виплат, куплений вами товар взагалі застаріває, хоч викидай його. Висновок – необхідно знову купувати щось новеньке. І ви знову лізете в кредит, щоб не відстати від стрімкого прогресу. І все б добре, ви начебто користуєтеся річчю, але з іншого боку – ви витрачаєте непомірно багато. Невже треба вкладати стільки сил і коштів, щоб бути прогресивною людиною?

Ось вам показова історія:

Молодята, які ще не відійшли від весільного буйства, вирішують взяти в кредит суперпрофесійний фотоапарат за 1,5 тис. доларів. Батьки з обох сторін їх рішення підтримують, стверджуючи, що, мовляв працюють, мають відмінні зарплати і допоможуть у разі чого. Але тут раптом несподівано прийшла криза, всі разом залишилися без роботи … Згодом вони дивилися на нещасливий фотоапарат, який кожен місяць забирав у них останні крихти, і думали, що ж тепер робити, як позбутися цієї кабали. А банк дзвонив і вимагав обов’язкових виплат по кредиту. І найнеприємніше, що продати цей фотоапарат в період кризи було просто нереально.

З цієї причини багато клієнтів перестали любити кредити, бо купившись на солоденькі промови – «візьміть кредит, виріште свої проблеми», на власній шкурі відчули, що коли притисне або вдарить криза, або просто виникнуть фінансові труднощі, навіть не залежні від самої людини, то представників банків проблеми клієнтів зовсім не хвилюють. І «дбайливий і добрий» банк раптом перетворюється на злобного монстра. Вони з вас душу витрясут, але дадуть зрозуміти, вирішуй мовляв, свої проблеми сам, а нам грошики-то повертай. Тому після кризи особисто я зареклася брати споживчі кредити, так як ніяка річ в цьому світі не варта моїх нервів.

chy-varto-braty-kredyt (3)Продовжимо.

Банківські кредитки – це взагалі окрема тема. Багатьом навіть поштою буває надсилають кредитку, а потім дзвонять і запитують – активуємо чи ні. Так от, як тільки мені приходить подібна кредитка, я тут же ножицями псую магнітний шар, щоб не було навіть спокуси її активувати. Чому я це роблю? Та тому, що кредитні картки – це фінансова прірва, в яку нескінченно йдуть ваші кровні, щоб нагодувати «дбайливий» банк.

Моя історія проста і відома багатьом з власного досвіду. Колись ми з чоловіком вперше отримали кредитну картку, на радощах відразу ж побігли в магазин і купили за кредитні гроші 2 мобільних телефони, радіо-телефон, домашній кінотеатр, одяг, ну і трохи по дрібницях. Ми як годиться платили по картці відсотки і намагалися повертати борг вчасно. Але не тут то було. Несподівано виникали непередбачені витрати. А картка ось вона, під рукою … Навіщо позичати гроші, якщо є кредитка? Ми зняли з неї всі гроші і тупо витратили. Знову почали повертати борг по картці, потихеньку її наповнюючи. А потім Новий рік, після свят грошей, як завжди, не вистачає. Що робити? Ясна річ, знімемо з кредитної картки. А тут банк, побачивши нашу порядність у виплатах, несподівано збільшує нам кредитний ліміт. Тобто на картці з’явилася додаткова сума грошей. І, безсумнівно, вони також пішли на всякі дрібниці. Чому пішли? Та тому що ми, розбалувані кредитом, вже почали жити не за коштами. Як результат, за 5 років користування кредитною карткою, наша сім’я виплатила банку процентну суму, що перевищує виділений нам кредитний ліміт. Проте ми все одно залишаємося їм винні…

Тому запам’ятайте мої слова. Кредитка – це перший крок до життя не за коштами і тринькання. Гроші на картці представляють із себе велику спокусу, особливо коли йдеш з нею в супермаркет чи магазин і бачиш там щось дуже класне і «дуже потрібне». А потім просто віддаєш гроші банку за задоволення, яке отримав багато років тому. Тому кредитки можна назвати бездонною бочкою.
Якось бачила в одному банку цікавий слоган «Вони стараються для мене». Ось тільки після того як взяла кредит, збагнула його справжнє значення – це ми, які взяли кредит, щосили стараємося для банку…

Однак не буду я закінчувати цю статтю на поганий ноті. Давайте поговоримо, про другий варіант кредитів – це хороші кредити.

Отже хороший кредит – це позикові кошти, які вкладені у прибуткову справу, в бізнес, які принесуть прибуток, що перевищує витрати на кредитний відсоток. Це ні в якому разі не споживчий кредит. Уявіть собі ситуацію, коли вам підвалила вигідна угода, а у вас просто немає грошей. А де їх швидко взяти якщо їх, власне, нема? Що в цьому випадку робити? Ось тут можна і проявити кмітливість. Гроші лежать у банку, що з красивою вивіскою і повної хатою людей. У цьому випадку банк потрібно «поімєть» по повній програмі, так як він на вас все одно запрацює. Просто треба слідувати декільком простим правилам:

1. Будь-яка угода, бізнес-ідея, і т.ін. повинна бути прорахована «від» і «до». Тобто має бути бізнес-план. Ви повинні на 100% бути впевненим, що зможете повернути суму, взяту в кредит разом з відсотками.

2. Не варто відразу брати великі суми, поки у вас немає досвіду. Великі суми краще провертати, коли у вас є досвід, щоб не пролетіти на першій же угоді на великі гроші, які ви будете повертати роками.

Давайте як приклад наведу один варіант малої угоди із застосуванням хорошого кредиту.

Отже, ми знайшли і вирішуємо купити дешевий товар і продати у нас в місті з наваром. Але ось невдача – готівки у нас в кишенях нуль. І тут я згадую про нашу нещасливу ​​кредитку. Отже, беремо гроші з кредитки – купуємо товар. Вони до нас приходять і штовхаємо їх на місцевому ринку дорожче. Не скажу, що продали відразу. Пройшов місяць з моменту проплати до моменту продажу останнього товару. Але результат наприкінці виявився позитивним.

Наведу підсумок угоди.

Витрата:

Товар, 10 штук по 1 долару за штуку – 10 доларів;
Доставка до нашого будинку – 25 доларів;
Відсотки банку за кредит по кредитній картці – 2,8 долара;
Разом: сумарно витратили 37,8 долара.

Прихід:

Продано 10 товарів по 10 доларів – 100 доларів.

Чистий прибуток, після повернення кредиту – 62,2 долара.

Як бачите результат на обличчя. Однак перед цим ми вивчили попит на даний продукт. І навіть у цьому випадку, особливого ажіотажу на покупки не було. Тому необхідно бути готовим до різних ситуацій. Але в будь-якому випадку ви повинні бути абсолютно впевнені в гарантованому прибутку, перш ніж взяти кредит.

Ну що ж! Сподіваюся, я прояснила трохи питання з кредитами. А право вибору брати кредит чи ні – залишаю за вами.

Ось таке сьогодні у мене вийшло кредитне есе.

Всім вам удачі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *