Корисні статті

Автор: Володимир

Хочу познайомити з двома найбільш цікавими сортами картоплі – білоруськими “Здабитак” та “Купалінка”, маючи які, позбудетесь проблем із картоплею: залишиться лише одна – куди подіти рекордний урожай!

“Купалінка” – столовий середньостиглий сорт. Бульби великі, округло-овальні, червоні, зі світло-жовтим м’якушем та мілкими вічками. Квітки – червоно-фіолетові. У кущі 8-12 бульб. Добре зберігаються, мають відмінний смак, розваристі. Кущі дуже високі (1,5 м і вище, тому бур’яни не страшні, але й сіяти буряки між рядами немає сенсу). Стійкий сорт до раку картоплі, до вірусів, чорної ніжки, ризоктоніозу, середня стійкість – до фітофторозу (навіть у середині вересня кущі стоять зелені), парші, альтернаріозу.

“Здабитак” (на фото) – пізній сорт столового та технічного призначення. Має округло-овальні та овальні бульби середнього та великого розміру з мілкими вічками. Шкірка гладенька, червона, м’якоть – біла. У кущі до 22 бульб. Має тривалий період спокою, тому добре зберігається. Ліред європейських сортів за вмістом крохмалю – 26 відсотків. Смачний, бульби дуже розварюються. Кущі досягають висоти 1,2 м, але не вилягають, “забивають” бур’яни. Квітки червоно-фіолетові, цвітіння дружне, триває більш, ніж місяць. Слабо пошкоджується нематодою, стійкий до раку картоплі. Високостійкий до фітофторозу на стеблах та бульбах, вірусів та чорної ніжки. Має середню стійкість до парші звичайної, ризоктоніозу. Бульби привабливі на вигляд (на важких глинистих та перезволожених грунтах сподіватися на правильну форму більб важко).

Не захоплюйтеся розширенням ділянки під картоплю, а навпаки – зменшіть її до мінімальних розмірів, щоб мати змогу протягом декількох годин провести розпушення грунту після дощу або зробити пігортання вологим грунтом.

За своєчасного та якісного догляду, вирощуючи високоврожайні сорти, можна з п’яти соток можна отримати 3-4 т бульб високої якості, а можна все літо провести на городі 50 соток і, не маючи вільної хвилини, отримати таку ж кількість картоплі. 

1 зірка2 зірки3 зірки4 Sзрки5  зірок (Поки-що немає голосів)
Loading...

Коментарі до статті Урожайні сорти картоплі

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибачте за рекламу, вона необхідна для підтримки сайту.